Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok,...

28 hetes kismama vagyok, eddig 9kg-ot híztam, a védönőm azt mondja hogy sok, mások szerint nem. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ menniyről indultál!Én is kb. itt tartottam ilynekor!De 156cm vagyok és 82 kilóval kezdtem,tehát eleve túlsúllyal!!!107 kiló lett a vége:(((De ha mondjuk vékony vagy ,akkor nem gáz szerintem...
2010. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

szia!


nem sok,de az utolsó harmadban nagyon kell vigyázni,mert akkor jön a farkaséhség.. én sajna a fiamnál nem vigyáztam,és hiába álltam úgy 28hetesen mint te,mire szülni mentem felszaladt még 7kg..

2010. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

156cm vagyok,és 60kg-al kezdtem a terhességet!

Köszönöm a válaszokat:)

2010. nov. 17. 09:35
 4/17 anonim ***** válasza:
29 hetesen 9 kg-ot híztam, aggódtam emiatt, de az orvosom és a védőnőm is azt mondták, hogy ez nem baj, nem is látszik rajtam. Ilyenkor kezd majd az ember jobban vizesedni is. Ez alkat kérdése is szerintem. Mivel nem eszem sokat, odafigyelek mit és hányszor. Kenyeret csak bioboltban veszek, teljes kiörlésű élesztő nélküli. Édességet nagyon ritkán, ha megkívánom, akkor 1 hetente-kéthetente. Sok gyümölcsöt és zöldséget. Napi 5ször eszem, inkább kevesebbet, ebédkor többet szoktam, a többi alkalommal visszafogom magam. Talán többet kellene mozognom, lustább ember vagyok, majd meglátom:) Úgyhogy emiatt ne aggódj szerintem.
2010. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ekkor én is itt tartottam,de az utolsó harmadban már nem híztam semmit.Nem voltam extrán kívános vagy éhes sem már ilyenkor.Szerintem Te jól állsz,ne aggódj.Koncentrálj a babára.:-)
2010. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, és 164 cm vagyok és 62-vel kezdtem.
2010. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes. Azt mondják az átlag a végére 12+/-2kg.

A babód most olyan 1 kg lehet, tehát csak ő még legalább 2 kg-t biztos fog hízni. Plusz te is, meg a végén még víz is jön rád. Valószínűleg 14-15kg lesz nálad a vége, ami szerintem még nem rossz.

Nekem pont ennyi jött fel az első terhességem alatt, de semmi extra problémám nem volt.

Most a másodiknál (32. hét) 8 kg-nál járok (szerintem 10kg lesz a vége), pedig semmit nem csinálok máshogy mint az elsőnél.


Egyél sok gyümölcsöt és olyat, amitől kicsit gyorsul az emésztésed, hogy ne legyen annyira sok ideje lerakódni a feleslegnek.

2010. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én most léptem a 27. hétbe, 59,5 kilóval indítottam a terhességet, és 163 centi vagyok. Most van rajtam 9 kiló. És a védőnő meg a doki szerint is sok. Szóval leálltam a péksütiről, csak rozskenyeret eszem, délután 5 után már csak gyümölcs,vagy zöldség. Most már kicsit jobban oda kell figyelni, mert az utolsó harmadban tényleg nagyon könnyen röppennek fel a kilók. De az is fontos szerintem, hogy te jól érezd magad a bőrödben, és ne sanyargasd magad. Szóval nem kell kínosan diétázni, szerintem az is elég, ha egy picit csökkented a szénhidrát és cukor bevitelt.

További szép babavárást! :)

2010. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lemondtam én is a péksütiröl:)Jólérezni jól érzem magam csak nemszeretem hogy a védönő mindíg a súlyommal van megáldva.Már félek nála felálni a mérlegre:)!
2010. nov. 17. 09:48
 10/17 anonim ***** válasza:
Most néztem meg egy kalkulátorral, külföldi, úgyhogy nem szúrom be a linket. Be kellett írnom a magasságomat (164), a kezdeti kilókat (62) és a terhességi hetet (nem volt 29, csak 30), így a 30-ik héten kiszámolta nekem pontosan 71,1 kg-nak kellene lennem kb. Most mértem meg magam, 70 és fél vagyok, reggeli után. Úgyhogy, nem aggódom még. Ráadásul, mint írtam is, odafigyelek az étrendre, kevesebb szénhidrát.
2010. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!