Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor (hányadik hétben) tudja...

Mikor (hányadik hétben) tudja a doki 100%-ban megállapítani, hogy ikerterhességről, vagy "egyke" terhességről van szó?

Figyelt kérdés
Nekem a 10.hétben azt mondta a dokim, hogy jobbra egy magzatot és egy éles szélű petezsákot lát, de mindha lenne valami a bal oldalon is, de aztán mást nem mondott. Pár nap múlva megyek a 12.hetes vizsgálatra. Akkor már kiderülne biztosan hogy ketten vannak-e vagy sem?
2008. jan. 10. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ki kellene derülnie a 12-dik héten hogy ikrek-e vagy sem, de előfordulhat hogy csak később derül ki, annyira takarásba van a másik baba. Egy korszerű UH-n szerintem látni kellene.
2008. jan. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is látni kellene.

Bár én is azt hallgatom édesanymtól,h lehet ikerbabáim vannak,mert nagyon korán éreztem a magzatmozgást.De mondtam neki,h a 16.héten is csak egy elő magzatról beszéltünk a dokival.Azóta eltelt a 20.hét is,de ő még mindig azzal traktál,h lehet csak nem láttszik,mert a másik takarja.(Én mondjuk nem hiszem,h ikrek.)De mivel édesanyám az egészségügyben dolgozik,így lehet valami abban,h egy darabig nem veszik észre a másikat.

Amúgy az UH leleten rajta kell lenni az elejétől kezdve,h hány élő magzatot látnak.

2008. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Nekem is így történt, a 8 héten látták az egyik magzatot normálisan mellette egy petezsákban egy maszatot. Az orvosom azt mondta, hogy valószínű a "maszatka" fel fog szívódni. Két héttel később a következő vizsgálaton két szívhang volt hallható. A 12 héten meg már jól kivehető volt a két élő magzat. Most 27 hetes ikreterhes vagyok " maszatka " élni akart. Ha már felmerült az ikerterhesség gyanúja, alaposabban vizsgálnak majd.A mai korszerű diagnosztika vizsgáaltok mellett szerintem nem fordul már elő rejtett ikerterhesség.
2008. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!