Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Október 17. óta terhességi...

Október 17. óta terhességi táppénzen vagyok, azóta 2 alkalommal utalt a TB,1x 14e-t,1x meg 3,4e-t! Nevetséges. Lassan 3 hónap alatt ennyi, pedig a papírjaim rendben vannak. Hova fordulhatok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 09:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Az is a problémám, hogy telefonon nem adnak felvilágosítást ilyen-olyan adatvédelmi blablákra hivatkozva, be kellene menni hozzájuk Pestre, csakhogy majdnem 200 km-re lakok. A benyújtott papírokra sem reagáltak, vissza sem küldték.
2009. jan. 8. 09:42
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a munkahelyeden ülnek a papírokon és azért csúszott meg a fizetés, bár elég nehezen utal a TB, nem sieti el a dolgot sajnos. Én is másfél hónapot vártam az első utalásra, és van h a hónap elején van h a hónap végén küldik a pénzt.

Két lehetőséged van: kérdezz rá a munkahelyeden, vagy

te telefonálsz az illetékes hivatalba és rákkérdezel hogy a papírjaid mgérkeztek-e.


Én megbeszéltem a munkahelyemen, hogy amikor megkapom a táppénzes papiromat, akkor nem viszem be az irodába, hanem én adom fel egyből. Így tuti, hogy egyből a postán landol, és nem felejtődik el.

2009. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én ugyanebben a helyzetben vagyok, csak én szept.5 óta vagyok tp-n!Engem is nagyon idegesít, már voltam bennt személyesen és telefonon is hívogattam oket!Kifogás az volt boven..."nincs itt a kolléga aki intézi,kuldjem még el 300x az adataim stb..."Aztán úgy dontottem minden nap 2x felhívom oket, biztos hamarabb megunják mint én. Rá pár napra meg is kaptam.Jah és nálam úgy volt, hogy december elején kaptam meg szeptembertol kezdve.Addíg éhen is halhattam volna, ha rajtuk múlik.most is az lesz, ha hétfoig nem jon semmi, már megyek is be személyesen és zargatom oket, mást nem tudok csinálni sajnos...

Minden jót!

2009. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

200 km-re laksz???

Én Győrben lakom és a Gy-M-S -Megyei Egészségbiztosítási Pénztárhoz küldöm a papirokat..

2009. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok

Igaza van a 3.válaszolónak, a MEP-be kell vinni, vagy kuldeni.Kom-Eszt.megyében lakok, Tatabányán intézem.

2009. jan. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a munkahelyem vidéken volt, de mivel a cég pesti székhelyű, így -gondolom én- az ügyem is oda került a Veszprém megyei kirendeltség helyett. Próbáltam telefonon többször is érdeklődni, de csak automatával társaloghattam, nem kapcsolt ügyintézőt. Már több, mint 100 e Ft-om lóg a levegőben.

Köszi a válaszokat, majd valamit megpróbálok kiokoskodni, de pokoli bosszantó.

2009. jan. 8. 10:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor a ti munkahelyetek nem TB. kifizető hely??? Mert én is 5 hetes koromtol táppénzen vagyok mert vegyi anyagokkal dolgoztam +nehezeket is kellett emelgetnem.De én a táppénzes papírjaimat beküldöm a munkahelyemre,nem postán hanem a barátnőmmel a hónap végén, és rendesen utalják a fizut. Soha nem kellet kirendeltségekhez meg ide-oda telefonálgatni. Egyszer telefonáltam a munkahelyemre mert nem vonták a magánnyugdíjt és kértem Őket hogy vonják le,de azt mondták táppénzből nem vonhatnak, még adót is csak kb.2000-2500-at vonnak.
2009. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem kifizetőhely a munkahelyed (már pedig úgy tűnt, hogy nem az), akkor ők indították a tp-t. Hova szoktad küldeni a tp-s papírjaidat? Munkahelyedre vagy közvetlen a MEP-hez? Ha a munkahelyedre, akkor ott keresd, ha a MEP-hez, akkor is kérheted a munkáltatód segítségét, hátha nekik adnak több infot. Nálunk is így működik, én intézem a tb-s ügyeket is és mindig szoktam segíteni a kollegáknak.
2009. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!