Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti gyakori vérzés?

Terhesség alatti gyakori vérzés?

Figyelt kérdés

Akinek volt ilyen, egészséges lett végül a baba és időben született? Kiderült a vérzés oka?

19.héttől kezdődött nekem. Nem nagy mennyiségek, de gyakori. Orvosok nem találnak rá magyarázatot, látszólag minden rendben. Nem gondolom, hogy az életvitelem indokolná. Koránt sem vagyok olyan aktív, mint terhesség előtt. Ha effektíve nem csinálok semmit, akkor is jön a barnázás. Valakinek volt hasonló?


ma 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Az orvosnál senki sem okosabb.

És ha volt, mire mész vele. Mindenkinél más ok lehet. A húgomat emiatt fektették, mert félidőben volt, amikor már akkora, hogy kiemelkedik a medencéből. Kíméld magad, ne szorongj.

ma 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt azért nem mondanám, hogy az orvosnál senki sem okosabb. Ahhoz meg nem kell ész, hogy ne tudják az okot, ez nekem megy orvosi nélkül is 😂

Viszont nem is ez a fő kérdésem, hogy mi az ok, az csak mellékes. Mondhatni puszta kíváncsiság. Főleg az érdekel, hogy akinek szintén volt ilyen, annak egészséges lett-e a baba. Alapvetően nem szoronganék rajta, csak már a huszadik alkalomnál azért kissé kezd aggasztani :)

ma 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. En leirom neked az en helyzetemet. Nyilvan nem mindenkivel tortenik igy..


Nekem inszem alltal jott a baba 2.5 ev probalkozas utan. Eleve az a honap mar nem a ciklus szerint mukodott hanem mar hormon kezelest kaptam. De a ciklus szerinti nem vart napon barnaztam. Csinaltunk egy tesztet es pozitiv lett. Igy napi 1 progeszteron kup helyett 2 lett. Majd 8 hetesen is elkezdtem verezni akkor ugyeleten mar gyogyszeres tamogatast kaptam. Es egy hematoma is latszodott. 14 hetesen erosebb verzesem lett aminek eredmenyekent 2 hetre korhazba kerultem itt mar nem latszodott a hematoma. Innentol ahogy hazajottem kb hetente 2-3 alkalommal tapasztaltam hol verzest hol barnazast. Sokaig szedtem a progeszteront vagy 18 hetig. Amikor korhazba voltam kaptam is egy intenziv 3 gyogyszeres verzes csillapito kurat. Majd 29 hetesen fajdogalt a bal oldalam lent a hasamnal ami pihenesre elmult. Ezen a napon az ultrahangon mindent rendben talaltak. Masnap betegnek ereztem magam inkabb lazasnak de nem voltam az. Mindenem fajt. Aluszekony is voltam. Ejszakara ahogy szepen lassan muloba volt ez a betegerzet ugy szepen elkezdett fajni a hasam es nyomas ereztem a derekamba. Ejfel kornyeken amikor felkeltem mar erosebb verzest tapasztaltam elmentem zuhanyozni majd a kicsi feszito kis gorcsok fajasokba vagtak at.. probaltak vissza tartani a picit de nem birtak. Mikor beertem akkor meg a mehlepeny teljesen a helyen volt a verzes helye ismeretlen volt.ugy hogy viszonylag eros verzes volt..


Amit diagnosztizaltak :

Masodik trimeszternek megfelelo mehlepeny, a koldokzsinorba levo egyik er elmeszesedese, gyulladas


Most jott meg a labor eredmenyem ami kimutatta a baranyhimlo virusat.

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnálom :( A gyulladást azt miből állapították meg? Vagy az már szövettanból volt? Ha jól értem, akkor koraszülés lett végül.
ma 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam mind a két terhességnél volt végig. A másodiknál jött rá a doki, hogy van egy "aranyér"szerű ér a hüvelyemben, ami terhesség alatt egy nagyobb lépcsőzéstől, guggolástól megpattant és vérezni kezdett. Később nem terhességi állapotban is előjött ha rengeteget túráztam pl, vagy nagyon megerőltettem magam.

Mondta, hogy az erek ilyenkor megduzzadnak a hüvely, méhnyak környékén, ami teljesen normális. Csak ha valami hatás éri, könnyen vérezhet- nekem rákszűrést is csináltak akkor nagyon véreztem- de ez normális.

Szóval van ilyen is, és nem olyan ritka, mint gondolnánk ezt a doki is mondta- csak azért írom. Gyerekeim 39.hétre születtek mind a ketten, tökéletesen egészségesen.

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!