Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Előfordulhat, hogy genetikai...

Előfordulhat, hogy genetikai vizsgálaton és vérvételen mindent rendben találnak, mégis down kóros baba születik, mikor érdemes magzatvíz vizsgálat?

Figyelt kérdés
tegnap 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Előfordulhat, a nipt teszteknek valami 99,98%-os a pontosságuk. (De szerintem inkább fals pozitív lehet, mint fals negatív)


De ennyi erővel a magzatvíz mintavétel se 100%, ott is hibázhatnak. Mindenhol lehet hiba, ahol emberek dolgoznak.

tegnap 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Ha azt veszem alapul,hogy anyámnak 3 biopszia után se tudták megállapítani,hogy a daganat rosszindulatú-e....


vagy hogy a lányomnak 5 év alatt sem derült ki,mi baja van...


vagy nekem 2.5 év alatt se a neurológián...


akkor mindent el tudok képzelni az egészségügyről.

tegnap 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ha ilyen prena féle teszteket csináltatsz akkor nem fordul elő.

Ha csak ilyen tb-s kombináltat akkor igen.

tegnap 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, sajnos Prenánál fordult elő, hogy barátnőmnek Down-os babája született. Negatív lett a Prena, negatív a genetikai ultrahang, minden más rendben volt, és mégis. Szülés után derült ki, még ott a kórházban.

Nekem is negatív lett a Prenám, viszont az uh-on vastag tarkóredőt mértek és orrcsont hypoplasia-t, ezért biopsziát is csináltak, ami negatív lett, de ezek után már eléggé be voltam sz.rva, hogy mi van, ha az is téved. Végül egészséges gyerekünk lett, és nem lehet tudni, hogy miért mértek olyan eredményeket, de 2 helyen is ugyanolyat mértek, szóval az orvos sem tévedhetett sztem.

tegnap 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!