Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy cukorbeteg nőnek lehet...

Egy cukorbeteg nőnek lehet gyereke?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a terhesség eleve egy inzulinrezisztens állapot. Én nem vagyok cukorbeteg, csak kíváncsi, hogy lehet- e így gyereket vállalni, és ha igen, mire kell ilyenkor figyelni?

ma 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, unokatesóm pl. kisiskolás kora óta cukorbeteg, van egy kisfia. Már a terhesség előtt nagyon oda kell figyelni, hogy rendben legyen minden laboreredmény, minél stabilabb, kilengések nélküli vércukor/inzulin szintet tartani (egyébként nyilván általánosságban is oda kell erre figyelni egy cukorbetegnek), és hogy ne legyen túlsúly. És aztán a terhesség alatt ezekre fokozottan figyelni.
ma 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derjaderja ***** válasza:

Tartani kell a diétát és kezelni a magasabb értékeket. Több egység kellhet mint korábban, vagy egy 2-es típusú cukorbeteg átmenetileg inzulinos kezelésre szorulhat, akkor is ha addig nem kellett neki. Ráadásul az orális antidiabetikumok többségét nem javasolják terhesség alatt szedni.

A lényeg, hogy bármilyen krónikus beteg terhessége ideálisan mindig tervezés és az alapbetegséget gondozó orvossal való egyeztetés, javasolt kontrollok, kieg vizsgalatok elvégzése után jöjjön létre.

ma 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!