Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. heti vérkép magas tsh?

36. heti vérkép magas tsh?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 36. heti vérvételen, ahol a tshm 4.780 mIU/L (0.270-4.200) szabad T4 9.7 pmol/L 11.9-21.6) Visszanéztem a korábbi vérképeimet, az első trimeszterben jó volt mind2 érték, a második trimeszterben pedig most látom, hogy nem is néztek tsht...

Mitől lehet hogy most megváltozott? A babának lehet bármi baja?

Természetesen holnap felhívom a dokim, csak most teljesen kétségbe vagyok esve...



aug. 27. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg és úgy hívd fel a dokit. Ennyi ingadozás egy kezelt pm betegnél simán van 6 hetes kontrollok mellett is, ennél nagyobb eltérés kell emlékeim szerint, hogy gond legyen. Ilyenkor már a baba is termeli a saját hormonjait.


Szülés után 3 hónappal is nézesd meg majd, mert akkor szokott “elszállni”, ha valamiért a terhesség nem tetszett a pajzsmirigyednek.

aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A babának már nem lesz baja :)


Alapvetően neked sem. Kezelve vagy így nem baj, ha magasabb.


Szülés után majd felügyelni kell.


Ismerősöm 3 egészséges gyermeket szűlt 10 feletti TSH értékkel...sehogy nem tudták lenyomni neki.


Jó egészséget és ne izgulj :)

aug. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem is magas, a terhesség befolyásolja ezeket az értékeket. Hasonló értékkel estem teherbe, semmi baj nem volt, endokrinológus ellenőrizte végig, mert nekem túl alacsony volt eredetileg (túlműködés). 4,7 az nem nagy eltérés, nekem 0,02 volt tünet nélkül és egyszer volt 30, mert tuladagoltak gyogyszerrel, ennek sem volt tünete.
aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
16. hétig érdekes inkább, utána van saját pajzsmirigye. Nyilván az extrém magas érték utána se jó, de ez nem az.
aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
aug. 27. 20:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!