Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok....

34 hetes kismama vagyok. Enyhe láb, kéz dagadásom van pár napja, inkább csak érzem mint látszódna. Mi számít magas vérnyomásnak ezek a tünetek mellé?

Figyelt kérdés
Védőnő tanácsolta, ha dagadok, méregessem a vérnyomásom, mert a dagadás+magas vérnyomás lehet toxénia. Na nekem világ életemben 90-110 között ingadozott a vérnyomásom, szóval soha nem volt magas. Most az utóbbi napokban 120ra is felmegy. Tudom higy ez egy teljesen normális érték, de akkor sem számít magasnak ha előtte 90es vérnyomásom volt?

júl. 28. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is alacsony volt mindig a vérnyomásom, 36 héttől lett 130-140 feletti.140/90-re mondták, hogy vérnyomás csökkentő, ha ez felett van tartósan, akkor kórház. Illetve a védőnő tud nézni fehérje szintet a vizeletben. Ha van benne, akkor toxémia gyanús.
júl. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizesedés inkább? Az ilyen melegben, ebben az időszakban már teljesen normális. Ahogy egyébként az is az, hogy picit magasabb a vérnyomásod.
júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi a kulonbseg a dagadas es a vizesedes kozott? 🥹🥺
júl. 28. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ugyanaz a kettő. Vizesedésnél, ha benyomod kicsit, ott marad az ujjad nyoma. Ha terheled a lábad, estére egyre rosszabb, nehezebb lesz. Sajnos ha vizesedsz, ez már csak rosszabb lesz szülésig(legalábbis nekem ez volt a tapasztalatom).
júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a tünetek. Próbálok minnél többet pihenni. Remélem baj nem lesz belőle. Elég "problémás" voltam végig. Azért nem a terhességet mondom problémasnak, mert túl is stresszelek sok mindent. 🥲
júl. 28. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igyál sok vizet, polcold a lábad. Vérnyomásod méregesd. Lehet kapni a gyógyszertárba is tesztet, ami elszíneződik, ha van benne fehérje. De ne stresszelj feleslegesen! Brutálisan vizesedtem, mégse lett toxémia.
júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Lábakat gyakran felpolcolni, átmasszírozni, karokat meg fejfölé emelgetni és pumpáló mozdulatokat végezni a tenyereddel. Ezzel tudod serkenteni kicsit a nyirok keringést.

A vizesedés teljesen általános várandósság vége felé és szülés után, nagyon sokakat érint, de nem egyenesen arányos azzal, hogy mindenki toxémiás is lesz.

júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz rá! Nekem az 1.tavaszi napsütésnél brutális vizesedés kezdődött, pedig sose voltam rá hajlamos. Amikor újra hűvösebb lett se ment már vissza, azóta meg csak egyre rosszabb. Az 5 számmal nagyobb papucsba(férfi méret) se fért már bele a lábam. Soha senkit nem érdekelt. A vizeletem is csak egyszer nézte a házi orvosom helyettese, amikor beutalóért mentem és látta, mennyire dagadt. A vérnyomásomat mérte mindenki, amikor kell. Régen nekem is alacsony volt, aztán már 110-120között, most meg már 130-140között van. 140 fölé ne menjen, mindegy, nem terhesen mennyi szokott lenni. Illetve, gondot jelezhet a fél oldali dagadás, pl.csak a bal lábfejed van bedagadva, akkor is orvos. Egyébként minden normális.

37hetes kismama

júl. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!