Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Grillezett camambert okozhat...

Grillezett camambert okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Ma étteremben voltunk, megkívántam a grillezett camambert sajtot. Már két karikát megettem, amikor eszembe jutott, hogy elvileg tiltólistás. Szerintetek így el lehet kapni a listeriat? Nagyon aggódom. Előre is köszönöm a válaszokat!

júl. 7. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne parázz
júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is mennyit paráztam az elején, a vége felé meg már kb mindent ettem. 😅

Olyan hülye kérdéseket tettem itt is fel, hogy csak na. Visszaolvasva mintha nem is én lettem volna.

Amúgy nem akartam hülyeséget írni, nem voltam benne biztos hogy jól emlékszem e, de kikerestem. Nébih oldaláról:

A Listeria monocytogenes hőkezelés hatására elpusztul. Az ételeket alaposan süsse-főzze, hogy a belsejük is forró legyen (érje el a 75 oC-ot legalább 2 percig). Ételhőmérővel ellenőrizhető!

Egy grillezett camambert szerintem ennek eleget tesz.

júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! 🥺 Az is megnyugtató, hogy nem csak én vagyok ekkora parás.

Inszemes baba és sokat vártunk rá, aztán most itt ostorozom magam, hogy hogy lehettem ennyire bamba.

júl. 7. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, itthon nem kapsz pasztörizálatlan camambert sajtot. Eheted a nem grillezett verziót is.
júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az alap dolgokat tartsd be, tehát: no alkohol, no cigi (ha amúgy cigiztel), gondolom, drogozni amúgy se drogozol, ne egyél nyers húst, tojást, de ez szerintem alap, és...kb ennyi! Nem kell tényleg raparazni. Ha mindent betartanal, ami "tiltólistás", kb fényevő lennél kilenc hónapig. Ne olvasgass annyit a témában, ha bestresszel. Egy teljesen laikus, felnőtt nő is tudja, érzi, mi az, ami árt a babának, és mi nem. A többi túlzott belemagyarazas, és nem egeszseges. Én is azt ettem, amit megkívántam terhesen, ugyanúgy, ahogy nem terhesen is, most meg már van egy makkegészséges, baromi erős 8,5 hónapos nagyfiam.:)
júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ilyeneket olvasok, komolyan nem értem, én, hogy nem hülyültem meg. 20+ éve várok a gyerekemre. Paráztam, amikor 2 naponta véreztem, amikor a doki szerint 50-50, hogy kilöki a szervezetem a gyereket és itt ezekért majd' szétszedtek, mert nem normális paragép vagyok.

De sose paráztam azon, mit ne egyek. Csak nyers húst és nyers tojást nem ettem és csókolom. Még van pár hét a szülésig, de addig is megnyugtató, hogy az ultrahangokon nem volt 3 feje🤣

júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, cukik vagytok! 🫶🏼


Igyekszem megnyugodni és inkább nem olvasgatni a témában, mert akkor kb tényleg csak a legrosszabb kimenetelt tartom szem előtt.


Utolsó, minden elismerésem! Én tuti megkattantam volna 20 év alatt. Könnyű szülést kívánok! ☺️

júl. 8. 07:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt veszem h pl keleten a nyers hal eves abszolut alap dolog es ott sincs tobb baj belole... Vagy keleten tokre mast esznek mint mi. Vagy delamerika vagy barhol mashol ami nem a nyugati "fejlett" tarsadalom ...


Igy igazabol barmit ehetsz ...

júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen!😁

Boldog babavárást!

#6

júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 😊
júl. 8. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!