Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás kérdés?

Magas vérnyomás kérdés?

Figyelt kérdés

17 hetes vagyok. Terhesség előtt soha nem volt gond a vérnyomásommal, 120/80 körül volt. Pénteken elkezdtem 135-140eseket mérni, hétvégén sem ment lejjebb. Pulzus 90-100 között. Tegnap reggel a háziorvosnál kezdtem, nem igazán aggasztotta a dolog, de végül írt fel dopegytet, 3*felet. Tegnap este, ma napközben le is ment 125/80 körülre, de most megint magas:(.

Kell még idő a gyógyszernek, mire beállítja?

Illetve okozhat ez problémát? A 20 hét után tudom, hogy nagyon oda kell figyelni a vérnyomásra. De mi a helyzet előtte? Mennyire idegeskedjek?


jún. 11. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartósan 140 felett van, akkor igen, komoly problémát okozhat kezeletlenül. Szerintem egész terhesség alatt érdemes odafigyelni, nem véletlenül méri a védőnő is minden alkalommal. Ha a gyógyszer ellenére is magas, akkor kevés lesz ide a háziorvos.
jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ülsz mielőtt méred?


Amúgy szakorvos is általában a 24 órás mérés után véleményezi. Én kikérném a szülészorvos véleményét, viszont ha jól tudom, idő mire a gyógyszer is teljesen beállítja.


Határeset nagyon ez a 135-140. Ha néha ennyit mérsz kárt nem okoz, viszont ha tartósan ennyi vagy hetek alatt tovább emelkedik (erre bőven van esély sajnos), az kezelés nélkül tényleg sok bajt okozhat. Idegeskedni nem szabad, de ne hagyd ennyiben.

Pulzus egyébként ok, az terhesen magasabb, nekem is mindig 90 felett volt.

jún. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 13 hetes vagyok és kB a 8.hettol rosszalkodik a vernyomasom és a pulzusom.


De nekem nyugalomban otthon jó a vernyomasom. Ülj előtte legalább 5 percig mielőtt méred. A pulzusom viszont nyugalomban is magas, én erre a 12 hetes uhn kaptam gyógyszert, aszpirin tartalmut ami ugye verhigito hatású is és valóban segített, azóta nem ugrott fel ilyen 90 fölé.


A dopegytet érdekes hogy csak úgy a nőgyógyász tudta nélkül felirta az orvos. Igen, kell neki egy pár nap, de tudni kell erről a gyógyszerrol hogy nem véletlenül csak ez adható kismamáknak. Annyit is lehet tőle várni sajnos..

jún. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem időjárás függő is, nekem tegnap pl egész nap 145-150 körül volt Dopegyt ide vagy oda (mondjuk nem meglepő az a sz@r soha nem használt semmit, elsőnél 4×2-t szedtem 170-180 simán volt mellette a vérnyomásom)

Magasabb nélküle se lett volna! Olyan fejfájást csinál, hogy attól koldulok, mégis ezt kell szedni mert semmi korszerűbb nincs terhesség alatt. Nesze semmi fogd meg jól!

Ott vagyok ahol a part szakad mert nincs mit szedni és a másodikkal már 6 hetes korom óta felugrál az előtte normális értékeket mutató vérnyomásom.

jún. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!