Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Laboratóriumi munka terhesség...

Laboratóriumi munka terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt valaki aki terhesen laboratóriumban dolgozott? Egy vegyipari laboratóriumban dolgozom. Érdekel hogy ki meddig dolgozott és hogy munkavégzés alatt terhesen használtatok-e maszkot?

jún. 8. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mit csinálsz a laborban? Veszélyeztetett terhes vagy?
jún. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk azonnal szólni kell, amint kiderül a terhesség, ekkor áthelyeznek olyan munkakörbe és munkaterületre, ahol nem kerülünk érintkezésbe vegyszerekkel. Saját érdekünk nem babonázni és azonnal intézkedni. Ha nálatok ilyen terület nincs, akkor táppénz vagy távolléti díj.

Maszkot terhesség nélkül is használni kell mindenféle káros anyag közelében, ahogy védőkesztyűt, elszívó fülkét stb-t. Terhesen pedig be sem kellene lépni azokba a helységekbe, ahol ilyen a helyzet. Nálunk is van, aki nem használ maszkot kb. semmihez, hát megnézném a vérképét pár év múlva.

jún. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Anyukámat mindhárom terhessége alatt áthelyezték másik munkakörbe.
jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem laborban dolgoztam ugyan, de biológiai kockázat miatt áthelyeztek, amikor hivatalosan is bejelentettem a várandósságomat. A munkaköröm maradt, de egyes feladatköreimet papíron elvettek és helyileg áthelyeztek más telephelyre, ahol nem érintkezhetek a kockázatos anyagokkal. A 34. hétig dolgoztam. Nálunk a maszk használat önmagában semmire nem lett volna megoldás, így nem használtam, de pl. a kézmosásra, higiéniára extrán odafigyeltem az áthelyezésemig (meg igazából utána is).
jún. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nedves kémiai laboratóriumban, CFA àramlàsos rendszerü analizàtor gépen dolgozom. Oldatokat készítek, besegítek mosogatni is ha kevesebb minta érkezik. Ausztriàban dolgozok, és a laborban senki se használ maszkot, még az sem aki a szerves kémiai laborban dolgozik…
jún. 8. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

30hetes koromig dolgoztam.

Minden olyan vizsgálatot amihez magzaskárosodást okozó anyag kellett mellőztünk, egyéb dolgokat elszívó alatt, maszkban, kesztyűben ahogy azt kell.

jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Molekuláris biológiai laborban dolgoztam (PCR és barátai) a 38. hétig, a védőfelszerelések maradtak ugyanazok, viszont akkor COVID volt, ezért mindenki maszkot viselt, a potenciálisan magzatkárosító munkafolyamatokat más végezte.
jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár én laborvezető vagyok, így kevesebbet érintkezem vegyszerekkel, az üzemorvossal megbeszéltem, hogy amennyire lehet kerülöm most, hogy bedolgozzak a laborba és maradok az irodai feladataimnál.

Ha ebbe nem egyezem bele, akkor javasolták volna, hogy inkább maradjak otthon.

Így viszont végig dolgoztam.

jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!