Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan valakinek, hogy az...

Volt olyan valakinek, hogy az első trimeszterben kijött az ajakherpesze, majd emiatt a vérvizsgálatban fals pozitívat dobott másféle herpesz vírusokra?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az első trimeszteres vérvételen, mára meg is lett az eredmények túlnyomó százaléka.

Kb. két hete kijött az ajakherpeszem és minek után nem lehet semmilyen aciklovir tartalmú készítményt használni várandósan, jó sokáig húzódott amíg meggyógyult, kb 1 hete esett le a var.

Viszont a tegnapi vérvizsgálatban pozitív lett a citomegalovírus IGM-em, az IGG-m viszont negatív. Meg kell ismételnem a vérvételt, a nőgyógyász, a háziorvos, meg a laboráns is azt mondta hogy ők ilyet még nem láttak, hogy ne lenne egyáltalán immunválaszom a vírusra, ha valóban fertőzött vagyok vele. Mindnyájan azt mondják hogy fals pozitív lehet.

Közben olvasgattam releváns szakcikkeket, és azt találtam hogy a hasonló családban lévő vírusok reagálnak egymás tesztjeire, így pl. az átlagos ajakherpesz reagál a bárányhimlő, a mononukleózis meg a citomegalovírus tesztjére.

Hétfőn megyek újra vérvételre, de érdekelne, hogy mással is előfordult-e, hogy az ajakherpesz okán valamilyen furcsa eltérés volt vérképében.



máj. 30. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérvételes kérdésre nem tudok válaszolni. De lehet acicloviros ajakherpesz krémmel kenni ilyenkor. Nekem nőgyógyász, háziorvos is mondta. Ezenkívül vannak azok a tapaszok. Nekem azok sokkal többet értek mint a krém.
máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem a nőgyógyász, a háziorvos és a védőnéni is azt mondta hogy ne használjak semmit.
máj. 30. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ne is használd ha ezt mondták. De a tapaszt azt tuti lehet terhesen. Tényleg próbáld ki, jobb mint a krém. Nem terhesen is azt használtam.

#1es vagyok

máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.
máj. 30. 22:38
 5/6 babyboom567 ***** válasza:
És teafa olajat is használhatsz.
máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hú, ha érdekel valakit akkor valóban fals pozitív volt a CMV tesztem! Valami más vírussal interferált.
jún. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!