Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki nagyon-nagy...

Van itt olyan, aki nagyon-nagyon sokat hízott a terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Én sajnos brutál sokat felszedtem, bár tény, hogy vizesedek is. Szörnyen el vagyok keseredve, nem is igazán értem az okát, mert nem sokkal eszek többet, mint a terhesség előtt. Akinél volt ilyen, leírná mennyit hízott elejétől a végéig? Illetve ha már aktuális, hogy a szülés után mennyit sikerült-e leadni a súlyból?
márc. 11. 19:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
22 kg-ot hiztam, kb. a harmadik trimeszter elejeig, onnantol ezt tartottam. 7 kg ment le szules utan egybol, a tobbivel meg mindig kuzdok.
márc. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó érezni, hogy nem vagyok egyedül. :)
márc. 12. 08:15
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

20-25 kg-t híztam, vizesedtem is nagyon. Kb 4-5 hónap múlva nyertem vissza a terhesség előtti súlyom. Szülés után 1 évvel pedig még ahhoz képest is -10 kg. :)

Mindenki csesztetett, hogy nem fogom tudni leadni 😁

márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
25 kilót hízott anyukám velem és a tesómmal is, 54 kg/164 centiről indult, és hamar leadta szülés után.
márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah ez a kedvencem nekem hogy sokan azt hitték én sem fogyok vissza hát erre 3x rácáfoltam ;) én addig akarok vékony lenni amíg megtehetem. Egyszerűen nem érzem jol magam ha van rajtam plusz kg. Sokat futottam és tk kenyeret ettem vacsira sok zöldséggel. Tej helyett kokusztejet ittam!
márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15, igazából nem kell különleges diéta csak tartani kell a kalória deficitet. Minden diétának ez az alapja ha megnézed. Én mondjuk tejet tejterméket azért minimalizálom mert nem bírom, sok tőle a büdi gáz🙈. Persze a sok zöldség az mindig jó.

Számolgatással ment le eddig nekem 4 kg egy hónap alatt. Mivel szoptatok így +300-al ehetek többet mint ami amúgy a fogyáshoz kell. Viszont én meg tudnék enni egy fél házat is, úgyhogy vannak napok amikor jóval túllépem.><

Még van hátra nekem is 10kg.

márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

25 kilót híztam mindkét terhességem alatt. Borzasztó sok, tudom, de egyszerűen nem bírtam leállni a kajaval. Amit amúgy nem szeretek(édesség, péksütik) terhesen egymás után csúsztak le. Amúgy nagyon vékony vagyok, a második terherbeeséskor 50 kiló voltam, szülni 75 kilósan mentem, szülés után pár hónappal már 20 kilót le is adtam. Nem fogyóztam, csak visszatért a régi, eredeti ízlésem, ami sok zöldség és nem megterhelő ételek. Engem nem piszkált senki mert a plusz 25 kilómmal nagy hassal lettem XS helyett egy erős M méret, de utólag már úgy gondolom, nagyon felelőtlen voltam. Cukrom vérnyomásom rendben volt mondjuk, de nem túl egészséges ennyit hízni.

Szerintem ne keseredj el, a vizesedés is rengeteg kilót jelent. Amúgy meg szülés után majd szépen lassan ahogy energiád engedi, elkezdesz foglalkozni magaddal (valamennyi sport, megfelelő táplálkozás) és meglesz az eredménye.

Kitartás! 😘😉

márc. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

28 kg-t híztam a terhesség alatt.


Az utolsó 2 hónapban nagyon bevizesedtem. Előtte olyan kis cuki kismama voltam, gyakran hallottam azt, hogy milyen jól áll nekem a terhesség.


Én sajnos az első trimeszterben csúsztam el amúgy a kilókkal. Nem volt étvágyam, de tudtam, hogy ennem kell, így hát ellensúlyozva az étvágytalanságom tömtem magam fapofával (+6 kg szedtem fel már a legelején)


165 cm magas vagyok, 58 kg-ról indultam egyébként és 86 kg lett a vége)


4 nappal szülés után mértem meg először a súlyom, akkor voltam 74 kg, a vizesedés nálam addigra lement.


4 hónapja szültem, most vagyok 68 kg körül. Szoptatok és tejmentes étrenden vagyok, tehát ez az 5 kg se csak úgy vándorolt le magamról (de! nem fogyózok, csak nem eszek annyit, mint a terhességem alatt).


Őszintén ez a plusz súly nagyon megviselt fizikailag a szülés utáni első hetekben/hónapokban, mert igenis gyengébb voltam. Hamar elfáradtam sétálás közben, alig vártam, hogy le tudják ülni már kisebb mozgás után is. Sokszor úgy tűnt nekem, hogy csak vonszolom magamat :(


Kb. 1 hónapja érzem azt, hogy kezdem visszanyerni az erőm. De ez még tényleg csak a kezdet, távol állok még az ideálistól.


Nyilván esztétikailag se tetszek most magamnak (szélesebb váll/felkar/combok/nagyobb has), de még van időm regenerálódni, nem vagyok elkésve. :)


Kitartást!

Nem vagyunk egyedül.

márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!