Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan telnek a mindennapjaito...

Hogyan telnek a mindennapjaitok kismamák akik már nem dolgoznak?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok 1 hete nem dolgozom, bölcsődében dolgoztam de nem birtam fizikailag ami érthető is, viszont mióta itthon vagyok gondoltam végigtakarítom az egész házat, ablakot mostam már stb stb. Nem gond ha takarítok? Nem akarok korábban szülni csakmert nem birok magammal és tisztára akarom mosni a házat szülés elött. Teljesen zárt vagyok, a babával minden rendben, nem vagyok veszélyeztetett sem.Nem lesz gond? Vagyis nem lehet gond? Nem emelek nem erőltetem meg magam.
2023. dec. 9. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Semmi gond se lesz, azért kattogsz ezen, mert az agyad nincs leterhelve a melóval.


Én a 17. héttől itthon vagyok, már néha azt érzem, becsavarodok. Egyszerre nem tudok sokat mozogni, állni, aktív lenni, így kisebb aktivitások után muszáj ledőlnöm, de azt már unom. Se könyv se sorozat nem köt le, menni meg sehova sem bírok, vagyis ameddig bírok, addig nem éri meg, mert semmi nincs.


Ráadásul most kb minden ismerősöm beteg volt, átjönni se tudtak, az online csevegés meg még rosszabb, mintha semmit se csinálnék.


Elterveztem, miket fogok itthon csinálni, hát kb semmi se valósult meg. Kicsit olyan vagyok, mint a menhelyi kutyák... 😂

2023. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
36. hétig dolgoztam, utána kb csak léteztem, számoltam vissza a napokat
2023. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem gond, ha takarítasz. De ha elfáradsz, akkor pihenj.
2023. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
6+5-től a 12. hétig feküdnöm kellett, de már július 5 óta itthon vagyok, mert szabin voltam (pedagógus vagyok). Ágynyugalom után nem javasolta a munkát az orvosom, szóval nem dolgozom azóta sem, most a 27. hétben tartok. Nekem egyáltalán nem unalmas, teher, nem fenyeget a becsavarodás. Amíg feküdtem, olvastam, sorozatoztam. Azóta járok kismamajógára hetente, vigyázok a keresztlányaimra ha épp nem betegek, festek, olvasok, lassan kezdek bevásárolni a kicsinek. Kipróbálom a sütirecepteket, amire eddig nem volt időm, végre normális ebédet tudok főzni a férjemnek. Nyelvet tanulok, sokat beszélgetek a gyesen lévő barátnőmmel videochaten. Nekem nem kínzás itthon lenni. A gyerekek hiányoznak csak, a kis osztályom.
2023. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

24. héttől vagyok itthon, most vagyok 27 hetes. Én még dolgoztam volna simán csak sajnos nem hosszabbították meg a szerződésem az oviban a terhesség miatt úgyhogy jól kib*sztak velem. Unalmasan telnek a napjaim többnyire. Mindennap pakolászok egy héten 1x nagytakarítok, de már unom a napi mokuskereket, mindennap ugyanaz.

Plusz edzek mindennap mint eddig is. Olvasok és ennyi... De már most nem bírom az itthonlétet.

2023. dec. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én egy hete vagyok itthon de már unom magam.Kiválogattam a ruhákat szín szerint majd kezdek mosni kivasalni őket.van 2 időpontom a jövőhétre, a babának már mindent meg vettem.Takaritgatok, netflixelek de nem érzem hogy kellően lekötne. Jönnek az ünnepek a párom többet lesz itthon, januárra kevesebb melót vállal mivel febr elején szülök Az ünnepek alatt sem dolgozik szóval jó lesz.Csak még két hét..megpróbálom lefoglalni magam.
2023. dec. 10. 11:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilván le kellett pontozni 0%-ra, mert én nem csavarodok be teljesen néhány hónap pihenéstől.

Pedig szerintem a saját tapasztalataim legalább néhány ötletet tartalmaztak, hogy mivel lehet elütni az időt.

Különben is, a várandósság ideje a befelé figyelésről és a felkészülésről kellene hogy szóljon. Nyilván aki kénytelen dolgozni, vagy tud, annak más a helyzete, de mindenben meg kell látni a jót. Ennyit ezek után soha az életben nem lesz lehetőségem ennyit magamra figyelni, pihenni, azt csinálni amihez kedvem van.

De nyilván csak az a vélemény hasznos, ami önsajnáltatással van tele.

2023. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem pontoztalak le, senkit nem pontoztam se fel se le ez alatt a kérdésem alatt.. Olvastam a válaszodat és értelmes tanácsokat/ elfoglaltságokat írtál, csak nem reagáltam rá külön. Természetesen tisztában vagyok vele hogy ennyit pihenni nem lesz lehetőségem ha megszületik a baba.De lesz időm magamra hiszen a párommal ketten foglalkozunk majd a babóval 0-24ben :)
2023. dec. 10. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:
7# mindenkit lepontozott valami nyomi.
2023. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nemtudom, én isten látja lelkem nem értékeltem senkit sem.
2023. dec. 10. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!