Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismamaként lehet...

23 hetes kismamaként lehet menni az onkológiára beteglátogatás céljából, vagy nem ajánlott?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

???

a rák nem fertőző.


a folyosóra üljetek ki ott beszélgessetek v. a parkba.

2010. okt. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha ott kapják a kemót akkor ne menj be. Nekem anyum akkor kapta a kezelést mikor terhes voltam, és kiküldtek onnan mindig.
2010. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Carmen az infot. Bár azt eddig is tudtam, hogy nem fertőző. Nem erre gondoltam. Mivel onkológiai intézetről van szó, ahol még eddig szerencsére nem voltam, gondolom ott többen is kapnak sugárkezelést. Jó, persze, tudom, nem a folyosón csinálják, de akkor is. Kismamaként engem még a sebészetre se nagyon akartak beengedni. "Sose lehet tudni, mit szed össze az ember."-alapon
2010. okt. 20. 11:10
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
azért irtam a parkot nem kell kigúnyolni én se gúnyosan bántó céllal irtam gondolom hogy ha barát v. rokon a rákos akkor van elég bajod.
2010. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy nem bántó céllal írtad, de akkor se kéne feltételezni, hogy azt hiszem, a rák fertőző. Én pedig nem voltam gúnyos. Legalábbis nem akartam az lenni.

Édesanyámról van szó, akit szerdán műtenek. A műtét után fogalmam sincs, mire számítsak, hogy fogja érezni magát. Lesz-e ereje pl. sétálgatni. S mivel gondolom, hogy abban az épületben vannak olyan részlegek, ahol a betegek kapják a sugárkezelést, meg a kemot, lehet, hogy nem lenne jó ötlet terhesen ott flangálnom. Az utóbbi hónapban rengeteget idegeskedtem, egy idegroncs vagyok. Nem szeretném a kisbabám egészségségét tovább veszélyeztetni. Ezt megbeszéltük anyukámmal és úgy vagyunk vele, ha nem ajánlott, azt a pár napot inkább kibírjuk.

2010. okt. 20. 11:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem haragszom és Te se ... ingerült vagy ez természetes.


Beszélgessetek telefonon akkor egyáltalán nem kockáztatsz..

Jobbulást Édesanyádnak!!!!!!!

2010. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A sugárkezelés nem gáz, a kemót nem tudom.

Az a gáz, ha esetleg olyan betegek vannak, akik izotópot kapnak (pl. pajmirigy daganatosok) mert az felnőttre nem, de magzatra, kisgyerekre ártalmas. Ezért, mivel egy ilyen osztályon nem lehet tudni, hogy melyik beteg, milyen kezelést kap, ezért inkább nem tanácsos ott lenni egy kismamának. Sajna erre nem nincs semmilyen statisztika.

2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Carmen: Szent a béke!

Judit

2010. okt. 20. 18:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!