Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyton visszatérő gombás...

Folyton visszatérő gombás fertőzés ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már kaptam Canestent, Pimafucint és most Klion 100-at is.

De öt nappal a szedés abbahagyása után megint vizes folyásom van. Nagyon el vagyok keseredve. Tényleg nagyon tiszta vagyok én is és a lakásom is. Nem értem, hogy miért lehet.

És a babát is féltem. Mi lesz, ha szüléskor is lesz fertőzésem, és ő is elkapja? 28 hetes kismama


Segítsetek kérlek!


köszi


2010. okt. 15. 16:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a férjemtől nem kaphatom el, mert a házasélettől letiltott a doki egyéb gondok miatt.
2010. okt. 15. 16:39
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon nem jó. Bár a gombás fertőzés nagyon gyakori a terhességnél, a lakás tisztaságának semmi köze hozzá, egyszerűen van, akinél megváltozik a hüvelyi flóra. Viszont ennyi gyógyszertől el kellett volna múlnia, vagy enyhülnie kellett volna a tüneteknek.

Most utoljára, amikor az orvos a Kliont írta föl, vett kenetet? Megvizsgálták? Biztos, hogy maradt gomba? Nem lehet, hogy csak felborult a flóra egyensúlya és emiatt vannak kellemetlen tünetek? A gombaellenes gyógyszerek után, de főleg az antibiotikum után, és most a Klionban van metronidazol, kell valami lactobacillusos kúra, pl. Gynoflor vagy bármi hasonló. Vannak készítmények, amelyeket vény nélkül is lehet kapni.

Ha nem múlik el ez az egész folyásos ügy, én tudok javasolni orvos mikrobiológust, aki pont ilyen visszatérő problémákkal foglalkozik.

2010. okt. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, a babának nem lesz semmi baja!Én is végigmentem ezeken a kúpokon, a pimafucint kivéve, helyette betadine kúpot kaptam.Én is úgy éreztem, hogy nem minden 100as, mondtam is a dokinak, azt mondta ne is várjam, hogy teljesen rendbe jövök míg tehes vagyok, mert a szervezetem a babára koncentrál....Nem a tisztaságon múlik, fel van borulva a hormonháztartás.

Szóval legutóbb mikor voltam dokinál, okt elején azt mondta ő nem lát semmit, nem adott már kúpot.De megnyugtatott, hogy a baba védve van.Most 39 hetes vagyok, és baromira kíváncsi vagyok mikor szülök már:)

Amúgy megvizsgálnak szülés előtt, és ha kell, adnak gyógyszert!

Boldog babavárást:)

2010. okt. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Akár ezt a kérdést én is kiírhattam volna mert a terhességem szinte majdnem az elejétől ezzel szenvedek.Én is kentem magam már pár fajta kenőccsel,de a kúpot nem akarta engedni a dokim,így hát csak vártam és szenvedtem.Szintén 28 hetes kismama vagyok és végre engedélyt kaptam hogy elhasználjam a 3 darabos canesten kúpot,de így hogy olvasom a soraidat nem sok reményem van a gyógyulásra (tudom mindenkinél más).Azt mondta a dokim ha nem múlik a panasz akkor valami erősebb kúpot vagy gyógyszert fog felírni,nem tudom már melyiket mondta.Iszonyatosan rossz én tudom mert szintén így vagyok hogy ahogy abbahagyom már jön is vissza.sőt volt olyan amelyik egyenesen nem is használt.Én csak abban bízom hogy hamar eltelik ez a 12 hét és elmúlik minden.Esetleg ha valami megoldást találtál akkor írnál hátha nálam is beválik a dolog.Addig is jobbulást!

2010. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Sajnos erre a terhesség alatt nincs tartós megoldás. A kúpok, krémek csak a tünetet szüntetik meg ideig óráig. A gomba megszüntetésére a legjobb mód a cukor és szénhidrát mentes étkezés, amit babavárás alatt szigorúan tilos. Azzal, hogy tiszta vagy és mindig vasalt, fertőtlenített fehérneműt hordasz és szellőzteted magad odalent(tehát este nincs bugyi)egy picivel tudsz segíteni magadon, hogy ne harapózzon el a helyzet. Én már beletörődtem, a terhességem ideje alatt nem fogok megszabadulni ettől. 19hetes km
2010. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy a diéta szünteti meg a gombát. Egy egészséges ember szervezetében is megtalálható, de nem szaporodik el és nem okoz problémát. Viszont a terhesség más állapot, így megváltozik a hüvely mikroflórája és gyakran elszaporodik a gomba. Namost a gomba ellen a gombaelleni készítmények a hatásosak, nem a diéta. Illetve, ha nem terhességről beszélünk, akkor a hosszan tartó, múlni nem akaró gombásodás háttérében mindig áll valami, azt az okot kell megtalálni, nem diétázgatni. Ha megvan az ok, ki van kezelve vagy egyéb, akkor a gomba is eltűnik. De a minap egy orvos mikrobiológus (Mo.-on elég elismert) is pont ugyanezt mondta. Persze az édesség nem tesz jót a gombának, de ha megfelelő kezelés zajlik, akkor nyugodtan lehet cukrot enni, nem ettől marad meg a gomba vagy lesz valaki gombás.

Másik dolog, amit írnék, hátha esetleg valakinek ez segítség, a Betadine-nel kapcsolatban, írta valaki, hogy azzal kezeltette az orvosa. A Betadine szinte tilos az első trimeszterben és utána sem javasolt a jódtartalma miatt. Ugyanis átjut a méhlepényen és megzavarhatja a magzat pajzsmirigyének alakulását és működését. Persze, ha az orvos felírja, akkor biztosan van rá magyarázat, de azért érdemes szóvá tenni, hogy esetleg lehetne-e mással helyettesíteni.

Igazából, a gomba ellen a terhesség alatt csak egyetlen készítmény javasolt, a Pimafucin, az egyetlen, amit elméletileg nyugodtan lehet használni az első napoktól kezdve.

2010. okt. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Igen, sok gomba megtalálható az emberi szervezetben. Viszont az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy pl: a candida gomba felszaporodását jólléti betegségnek is nevezik. Éppen azért mert az emberek hajlamosak túlzásba esni az étkezések során és olyan ételeket is elfogyasztanak amire a szervezetnek igazából nincs szüksége. Meg lehet érte kövezni, de szerintem a gyógyszeres kezelés nem hatásos( diéta nélkül) amíg etetjük a gombát. Én ezt saját magamon tapasztalom. (Már 4 kúp kúrát is végig csináltam, krémmel kiegészítve. mindig visszatér, pontosabban nem múlik el a tünet teljesen.) Viszont igazad van abban, hogy nem ettől lesz valaki gombás. A kiváltó okokról számos szakoldal beszámol. Az egyik ilyen a terhesség alatt megváltozott hüvelyflóra. Üdv: a 19hetes diéta párti kismama
2010. okt. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a sok választ!

Az az érdekes, hogy igazán tünetem sincs, nem ég, és nem viszket. csak a vizes folyás jelenik meg. Ezért is gondolom,hogy megint előjött.

Majd két hét múlva megyek dokihoz, de már félek,hogy mi is mond. Kenetet nem vett.


sziasztok

2010. okt. 15. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt is szenvedtem ettől, és terhesség alatt is folyamatosan. Állítólag terhesség alatt annak is kijön, akinek amúgy nem szokott. Én is Pimafucint használok, kb. 2-3 hétre van hatása...Aztán kezdődik elölről.


Én úgy szoktam, h mikor már egy picit is érzem, h kívül viszket, akkor azonnal kenegetem, és akkor el tudom általában kerülni, h kúp is kelljen. De volt olyan időszakom terhesség előtt, mikor csak akkor múlt el, ha szájon át is kaptam gyógyszert.

2010. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a dokid nem vett kenetet, akkor inkább egyelőre ne használd feleslegesen a kliont, bár te tudod. Mert, lehet, a kenetből kiderülne, hogy már elmúlt a gomba és minden rendben van. Nagy esélye van, mivel nem jár a folyás semmilyen kellemetlenséggel, nem viszket. A terhesség alatt amúgy is több a folyás általában, nem mindig jelent kórokozót.
2010. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!