Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szül valaki november 26 körül...

Szül valaki november 26 körül a Sote II-n? Mit tudtok a szülőszobáról és a szülésznőkről? Hogy vagytok? Mit visztek a babának?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama
2010. okt. 11. 09:48
 1/5 A kérdező kommentje:
és mit érdemes kérdezni tőle az első találkakor?
2010. okt. 11. 10:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok, és majd a tapasztalatodra, is. Én majd csak márciusban megyek ide szülni. Kinél fogsz szülni?
2010. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dr. Kósa Zsolt dokinál és ma megyek megismerkedni Vaszil Edit szülésznővel.
2010. okt. 11. 10:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia, én december közepére vagyok kiírva, de könnyen lehet, hogy november végén már ott kötök ki a szülőszobán. Második babámat várom, az első kislányomat 2008 júliusában szültem szintén a SOTE II-n, az akkori tapasztalataimat írom le. A szülőszoba átlagos, kultúrált (ameddig nem tágulsz ki megfelelően, hogy indul a szülés, addig egy vajúdószobában voltunk, ami azt hiszem, hogy 6 ágyas volt. Itt is bent lehetett az apuka velem, fogta a kezem, végig ctg volt rajtam. Amikor már rövidültek a fájások közti idők, akkor mentünk át az egyszemélyes szülőszobára, itt hagyományos szülőágy volt, de kellemes rendezett volt a környezet. Kérdezték, hogy szeretnék-e vmi zenét hallgatni, de én nem akartam. A szülésznő végig velem volt, a doki csak a végén jött be segíteni a tolófájásoknál. Amikor megszületett a baba, megmosdatták, felöltöztették, visszakaptam őt, és még 2 órát itt pihentünk hármasban a szülőszobában, aztán a kicsikémet felvitték a csecsemőosztályra, és engem is egy gyerekágyas kórterembe. Aztán mindketten aludtunk egy jót. :) Másnaptól velem volt végig. 5 ágyas szobákban voltunk, de nálunk mindenki a rooming-int választotta, senkit nem zavart a másik baba. Amit vittem a babámnak: egy kis cérnakesztyű a kezére, mert összekarmolta volna az arcát, olyan hosszú volt a körme, textilpelenkák, egy csomag Libero, egy saját kistakaró. Ruhácskát adnak ott az osztályon rá, amikor megfürdetik, de én vittem tartalékot, mert volt, hogy napközben visszabüfizte a tejet, és átázott a ruhácska, akkor szépen ráadtam a sajátot. A babaápoláshoz szükséges hintőpor, alkohol volt a szobában azt nem kellett vinni. Popsikrémet elvileg nem kellett használnunk, de a sudocrem-et javasolták, ha nagyon ragaszkodna vki hozzá.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok. Sajnos a szülésznőt akit írtál nem ismerem, de szerintem nagyon kedves és segítőkész az orvos-szülésznő csapat. Nekem a gyerekágyas nővérekről volt az a benyomásom, hogy iszonyat túlterheltek, és nem mindig jutott idejük segíteni mindenkinek a szoptatásban. De igazából ott is kedves volt mindenki.

További jó egészséget Neked és a babának is, szép szülést és nagyon boldog babázást. 31 hetes kismama

2010. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a Sote 2-es klinikán voltam, kora lett a babám, terhességi toxemia miatt!

A Terhespatológián kritikán aluliak a szülésznők, bunkók szó szerint.

Volt egy Eszter nevű meg egy Judit akik kimondottan még le is cseszték a kismamákat ha kimentek vérnyomást méretni!

Meg, hogy nem kell 10-szer megméretni egy nap, este aludjunk ne foglalkozzunk a vérnyomásunkkal!

Nekik köszönhetően majdnem 200 vérnyomással kerültem le a szülőszobára! kaptam mindenféle infúziót, és a végén megoperáltak! Menyhért Ágnes doktornő volt az altató orvos, akinek nagyon sokat köszönhetek! A gyerekágyas osztály szintén kritikán aluli!

Az őrzőben is egy nagyon unszimpatikus nővér volt, klára!

2011. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!