Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetes kismama vagyok és...

28 hetes kismama vagyok és nincs egészségbiztosításom. Mennyire jelent ez gondot? Mostantól fizetnem kell az ellátásokért?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!
2008. jan. 4. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
TB-kártyád van?Amúgy fogalmam nincs,de 28hetesen már legalább 5x kellett,hogy vizsgálatra menj és a második rutinon is túl kell,hogy legyél,ha eddig nem fizettél,akkor nem kell.De ha mást nem kérdezd meg az orvostól vagy valakitől,mert nem tudom a terhesség nem-e képez kivételt.Van olyan az interneten,hogy kismama TB szótár,érdemes lenne megnézned.
2008. jan. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia! január elseje óta fizetned kell majd minden vizsgálatért és a szülésed is 100ezres nagyságrendű összeg lesz... azt célszerű tenned hogy bemész az egészségbiztosítási pénztárhoz vagy az apehhez elmondod mi a problémád és ők adnak egy csekket amit minden hónapban be kell fizetned.kb. 5-6 ezer ft lesz. de még így is sokkal olcsóbb mintha nem lenne. ez tulajdonképpen annyit jelent hogy magadnak fizeted a tb járulékot.azt javaslom hogy minél hamarabb intézd el mert ha valami gond lenne nagyon sokba kerülne és inkább azt a pénzt költsd a babára.sok sikert..-:)
2008. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem tudom pontosan miért nincs. 3 lehetőség van: az első, hogy nem dolgoztál és így nem is fizettél (ekkor fizetned kell), vagy dolgoztál de nem fizettek utánad (ez a legnagyobb gond, ekkor szerintem fizetned kell), a harmadik, hogy dolgoztál, és fiezttek is utánad, de a rendszerükben még azt jelzik, hogy nem fizettek (no itt még utána lehet járni a dolgoknak). Nekem a harmadik eset volt. Dolgoztam , fizettek utánam, de azt jelezték a TB-nél, hogy nincs egészségbiztosításom, ekkor szóltam a munkáltatómnak és ott elindították a procedúrát, utána kb. másfél-2 hónapra már jelezték, hogy van (és volt is)biztosításom.

Ha ez a gond, akkor nyugi, kell egy kicsit utána járni, de el kell intézni a hülye apeh és tb hibája miatt kialakult helyzetet.És a híradókban is azt mndták, hogy most még nem hajtják be rögtön az elmaradásokat (ha van is).

No én ennyit tudok, remélem segítettem és nem írtam nagy hülyeséget.

Jó babavárást!

2008. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérdezd meg a védőnőt vagy más olyat, aki járatos ebben, hogy mit lenne célszerű tenned. Mondjuk én azt nem értem, hogy valakinek arra a kb. 6 ezer Ft-ra sincs pénze (kis faluban, munkanélküli férjjel, sok gyerekkel), akkor mit csinál? A baba, hogy éli túl? Megszül otthon? Nekem rémlik vmi, hogy terheseknek jár az egészségügyi ellátás ingyen (mint a diákoknak), de tényleg csak rémlik, úgyhogy vmi orvostól/védőnőtől érdeklődj utána!
2008. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
szerintem terhesseg eseten kotelesek el latni en kulfoldon tartozkodom es nincs betegbiztositasunk ugyanugy ellatnak es semmit se kell fizetnem.
2008. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!