Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kollagén és terhesség? Borzasz...

Kollagén és terhesség? Borzasztóan meg vagyok ijedve.

Figyelt kérdés
A teljes terhességem alatt szedtem kollagént és hialuront, olvastam, hallottam, hogy többen is szedték és segített a striák megelőzésében és még egészséges is, jót tesz a baba csontjainak. Ma beszéltem a barátnőmmel, aki azt mondta, hogy olvasta, hogy tilos szedni, ártalmas a babának. Van itt valaki, aki szedte és okozott valami gondot? Nem tudok aludni és lelkiismeretfurdalásom van, mert ha az egész hasam tele lett volna striákkal nekem az is mindegy lett volna, csak a babának ne ártson. Tapasztalatokat írtok? 😞

2022. okt. 17. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt irjak le, amit főként meg akartam fogalmazni neked. Bár nem voltam meg várandós, de aktívan fogyasztok kollagent.


Mivel első körben a csontokat, izuleteket támogatja és oda épül be, nem jelent gondot. Pl arra tudok gondolni, hogy sok kismama foga/ csontozata sokat romlik a terhesség alatt, mivel a kis jövevény elszívja ezeket a szükséges anyagokat . Szerintem ezzel pont, hogy segitetted, és később hasznos lesz számára, illetve magad is segítetted a kevésbé “ károsodott” állapottól :)


Koszonom a kérdésed egyébként, bennem ez meg se fogalmazódott, de érdekelt, most utána néztem, de eleve úgy voltam, pozitív hatása van .


Viszont tényleg érdemes figyelni a megfelelő minőségű kollagenre. Sok márka van ami csak “márka”, de igazából haszontalan. Én a Gal termékeket nagy szeretettel ajánlom. :)

2022. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom hogy lehet. Legalábbis a kollagénemre ez volt írva hogy terhesség és szoptatás alatt is lehet. Én csak párszor ittam, de csak feledékenységből nem tudom rendszeresen sose szedni. Nem hiszem hogy ártalmas lenne.
2022. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked, megnyugtató volt ezt olvasni. :)
2022. okt. 17. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Végig szedtem kollagént és hialuront. Sokat segített, és a babának sem lett baja 🥰
2022. okt. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️
2022. okt. 17. 23:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajotok, és a striák sorsa sem ezen múlik, úgyhogy ha aggódsz, nyugodtan hagyd abba.
2022. okt. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedtem második terhességnél, semmi baj nem történt. Az már más kérdés, hogy semmit nem segített, iszonyatosan stírás lettem már terhesség alatt, de remélhetőleg a babának jót tett legalább. 🙂
2022. okt. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el ezeket a barátnős jótanácsokat, az esetek 80-90%-ban butaságot mondanak és csak megijesztenek, feleslegesen. Jelenleg negyedik terhességem alatt szedek kollagént, kell is, mert nem tudsz annyit bevinni, amennyire a terhességed alatt szükséged lenne. Arra figyelj, hogy tiszta kollagén legyen lehetőleg, pl. Gal bármelyik kollagénje. Jó egészséget!
2022. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozom olyan emberek tényként hangoztatott véleményével, ami úgy kezdődik, hogy "valahol olvastam". Neked is ezt tudom tanácsolni. 🙂

Nekem is van ilyen "okos" ismerősöm, a politikán át az egészségügyig mindenhez úgy tud hozzászólni, hogy "valahol olvasta". Az a valahol, látva, milyen oldalakat oszt meg a közösségi oldalán, a mindenegybenblogtól a cosmopolitanig meg társaiig terjed.

2022. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd ostoba. Ennyi erővel húslevest se egyél, abban is bőven van kollagén.
2022. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!