Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kétségbe vagyok esve,...

Nagyon kétségbe vagyok esve, lehet szedni ezt a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Tegnap nap közben már éreztem, hogy valami nem okés. Éjszaka be is lázasodtam, 38,2 fokkal kezdődött, utána pár óra elteltével 38,5 lett. Most reggel 38. Vettem be paramax rapid 500mg gyógyszert. 2x 5 óra elteltével.


Nagyon félek, hogy a babának baja lesz. Hánytam is.


Beszéltem a háziorvos asszisztensevel, 09.00-kor kell vissza hívnom, hogy mit ajánl.


Valaki aki járt már így, lett valami baja a babának? Nagyon féltem. ☹️


15. Hétben járok


2022. okt. 7. 08:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Valaki? Kérem szépen. ☹️
2022. okt. 7. 08:21
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

De ha ennyire félsz, akkor miért nem csinalsz egy google keresest a betegtajekoztatoert, az isten szerelmére??

Megcsináltam neked. Abban az van, hogy terheseknek orvosi felügyelet mellett lehet alkalmazni. Nem lesz baja a gyereknek, de ne szedd nyakra-főre, es ezt különösen nem ertem, hogy miért kell mindenfélét bekapkodni es utána gyerekesen hisztizni. Nemsokara egy kisbabáért fogsz felelősséggel tartozni, próbalj mar meg felnőni hozzá.

2022. okt. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Egyebkent legtobb gyogyszerre ra van irva, hogy terhesek nem szedhetik. Kozben meg az orvos ajanlja..

Hat nem tudom, remenykedjunk, hogy semmi baja nem lesz.

En 4 lassan 5 honapja egy szem gyogyszert nem vettem be ( elotte se voltam a gyogyszer bekapkodas hive) . Vitamint szedek meg magneziumot :)

2022. okt. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Utolso vagyok : ilyenkor jobb lenne elotte a vedonovel konzultalni, ot fel tudod hivni akar este is, vagy Kuldesz ra egy sms és visszair, hogy szabad e vagy sem.
2022. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

Mindig olvasd el a tájékoztatót hogy terhes nők szedhetik e mielőtt bármit be szeretsz! Panadolt vagy Paracetamol lehet csak. Én külföldön élek ez a kettő megengedett láz és fájdalom esetén.

Szinte semmi mást nem szedhetek sem krémet semmit ha faj valami. Ez a két lehetőség van.

2022. okt. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
4! A védőnő nem orvos, nem fogja tudni!
2022. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
szabad, mivel paracetanol tartalmu gyogyszer. es valoban, ha lenne egy kis eszed, nem vadidegen emberek szavaiban biznal, amikor a terhes vagy, hanem minimum a betegtajekoztatobol tajekodzodnal, vagy inkabb doki-vedonot kerdezned ezzel kapcsolatban.
2022. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Legközelebb, hogyha ilyen történik, hogy muszáj bekapnod egy szemet valamilyen gyógyszerből az éjszaka közepén, mindenképpen olvasd el a betegtájékoztatót. Illetve ha nem vagy biztos benne, hogy beveheted-e, hívd fel a nőgyógyászati ügyeletet. Nekem, amikor véreztem, az első dolgom az volt, hogy hívom őket. Felvette egy doktor úr és készségesen válaszolt mindenre, majd mondta, hogy induljak el az ügyeletre. (Nyilván ez egy jó példa, hallottam már teljesen más véleményt is ügyelet hívásakor, de egy próbát megér.) Paracetamol tartalmú gyógyszer az első választandó szer láz esetén, ha érzékenység van Algopirin is bevehető az első két trimeszterben.
2022. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Érdemes a jövőre nézve tartanod otthon olyan gyógyszert, amit szedhetsz ilyen esetben. Gyógyszerészek is segítenek majd a megfelelő kiválasztásában. Nekem rubofen van itthon, mert amúgy cataflamot meg aszpirint szoktam szedni, de azokat nem lehet terhesség/szoptatás alatt elvileg.
2022. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy ilyen kedvesek vagytok... Első baba és sosem szoktam beteg lenni, 3 orvosnál érdeklődtem mindenki mást mondott ezért fordultam naívan hozzátok, egy kis segítségért... Köszi szépen. Jó egészséget nektek.


Kórházba kerültem.

2022. okt. 8. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!