Kismamk, ti hogyan oldjátok meg a reggeli, délelőtti orvosi vizsgálatokat (vérvétel, uh, védőnő, sima nőgyógyász, vagy egyéb más pld. Pajzsmirigy, stb), hogy ne legyen belőle problémátok?
Az a gond, hogy én ezeket nem tudom délutánra tenni, mert ekkora kapok időpontot. És nem kések sokat, csak max. 2 órát reggel és ha kell, ledolgozom itt bent.
A főnökömnek ezek nem tetszenek és emiatt folyton belémköt valami okkal.
Van valaki hasonló cipőben?
16 hetes kismami
Pontosan a munkáltató köteles elengedni és kifizetni ezt az idöt és nem túloráztathat.
Viszont azért érdemes nem kihasználni ezt, ha a gyes után is ott akarsz dolgozni.
èn mindig déleött mentem, de volt hogy ledolgoztam, nem indig, de volt hogy ha sokáig tartott akkor a köv napokban fél óra egy órával tovább voltam.
Így van, köteles (nem a főnök!), a cég elengedni. Ez általában négy alkalom, és akár teljes napra is szólhat. (Legalábbis nálunk nem csinálnak belőle gondot...)
Én azért megkérdezném a főnökömet, hogy melyik a jobb, ha 2 órával később jövök be vagy ha elmegyek táppénzre és egyáltalán nem dolgozom?
Tehát elvileg nem mehet a szabadság rovására? Mert az én főnököm még a végén kitalálja, hogy összeadja és felszámítja egy szabadnapnak.
Persze, szeretnék visszamenni dolgozni és ez a főnök is csak az év végéig lesz, mert nyugdíjba megy.
Találtam egy ilyet:
107-es paragrafus.
Igen, délre kaptam időpontot, előtte meg vérvétel. Utána tudnék bemenni dolgozni, de arra az időre már nem utazom végig a várost 1,5 órán át, mert elég messze van a kórház a melóhelytől.
Én úgy hallottam, hogy ha egész napos a távollét, akkor távolléti díj jár.
:)
Idemásoltam neked két részt a Munka Törvénykönyvéből. Az első rész pont arról szól, ami téged aggaszt. A munkáltatódnak tisztában kell lennie a törvénnyel. Ettől független, ne félj, az enyém is húzza a száját. Ha véletlen szabadnapnak akarna majd valamit bérszámfejteni, nyugodtan dugd az orra alá a törvényt.
Ctrl F, beírod, hogy "terhes" és végig tudod olvasni azokat a pontokat, ahol a terhesekre vonatkozó részek vannak a törvényben.
107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól:
d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;
90. § (1) A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:
d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság [138. § (1) bekezdés], ---> magyarul nem rúghat ki, nem mondhatja, hogy bocsi leépítünk, tehát védett a kismama. Viszont rendkívüli felmondással elbocsáthat! Különbség. Ha pl. nem jársz be dolgozni, akkor rendkívülivel elküldhet, megindokolva, hogy azért bocsát el, mert igazolatlanul nem jelentél meg a munkahelyeden x ideje.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!