Toxémia kezdete vagy csak a meleg miatt dagad a lábfejem?
Figyelt kérdés
Minimálisan dagad a lábfejem, a kezemen az ujjaim. Kissé fájnak is.
Ha benyomom, nem marad ott az ujjam helye, viszont reggelre nem tűnt el.
Vérnyomásom rendben van, 116-125/60-70 között.
Jövőhéten megyek majd csak orvoshoz.
35+5 napos vagyok
2022. júl. 5. 07:42
1/3 anonim 



válasza:





Ha a vérnyomásod rendben van, akkor nincs gond.
Nekem az első gyerekkel brutál vizes volt a lábam, meg igazából mindenem az utolsó 6 hétben. Nem volt bokám, olyanok voltak a lábaim, mint 2 fatörzs, szörnyű volt. Mégsem volt toxémia, mert közben a vérnyomásom teljesen rendben volt. 39+6-ig bent is maradt a gyerek :D
2/3 anonim 



válasza:





Önmagában a lábdagadás nem utal toxémiára, hiszen a legtöbb kismamánál előfordul. Tedd fel a lábad és igyál sok vizet!
3/3 anonim 



válasza:





Mikor dagadni kezdett a lábam, napi rendszerességgel (akár napi 2x is) elkezdtem vérnyomást mérni, biztos, ami biztos. Önmagában a lábdagadás nem utal bajra. Igyál sokat és tedd föl a lábad, meg sétálj (de azért ne a dög melegben).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!