Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki vitte végig magas vérnyomás...

Ki vitte végig magas vérnyomással a terhességét, és mi lett a vége?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy mennyi gyógyszert kellett szedni, és ezzel kordába lehet-e végig tartani a vérnyomást, nem volt-e koraszülés vagy bármilyen komplikáció? Egy aggódó 23hkm
2022. ápr. 11. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból hajlamos vagyok magas vérnyomásra családi halmozódás révén, de terhesség előtt nem volt még különösebben magas, ha nem orvos mérte, 120 körül volt átlagban. Terhesen a 20. hét körül kezdett 130 fölé emelkedni szép lassan, arra kaptam Dopegytet, azzal elvoltam 120-130 közötti értékkel (itt már mérnem kellett otthon is rendszeresen), majd a pokol a 28. héten szabadult el, amikor elkezdtem egyik napról a másikra 140-150 között mérni. Onnantól kezdve meg lett persze emelve a Dopegyt, de a vérnyomásom katasztrófa volt, hol normál tartományban volt, hol meg kiugrott főleg késő délután-este ilyen 160-170, sőt párszor 180 fölé. Toxémia laborom mindig negatív volt, vizeletemben soha nem volt fehérje. Ennek ellenére a harmadik trimeszterben többször voltam heteket kórházban, ahol hülyének néztek a dokik amiatt, hogy negatív tox labor ellenére ilyen kiugrásaim vannak, ők meg voltak győződve róla, hogy pszichés alapon magamnak cseszem fel estére a vérnyomásomat, mert képtelenek voltak hova tenni ezt az ingadozást, hibába voltam tömve Dopegyttel. Mindegy, borzalmas időszak volt, akkor már esténként komolyan rosszul voltam a kiugrások miatt, rettegtem a babámért. 36. héten újra kórház, 190-et mértek ügyeleten, Cordaflexel lehúzták, majd újra felment 170 fölé, megint Cordaflex, lement, majd pár óra múlva újra 170… Még akkor is azt hitték, hogy pszichésen generálom magamnak. Aztán a 37. héten már reggel, ágyban fekve, ébredéskor is 164/110-et mértek, akkor döntött úgy a főorvos, hogy akkor másnap tényleg császár. (Toxemia továbbra sem volt) Kisfiam épen, egészségesen született 3250 grammal, 52 centivel, 37+6 napra, most 6 hetes. A vérnyomásom azóta is car, most találtam egy nagyon jó belgyógyász-kardiológust, korszerűbb gyógyszert kaptam mint a Dopegyt (amiről amúgy a saját orvosom is azt mondta, hogy egy régi elavult car, csak sajnos nincs más, amit terheseknek adhatnak). Sajnos én megnyertem a vérnyomás betegséget a terhességemmel, a kardiológus szerint talán idővel magától is rendeződik a hormonszintem változásával, de valószínűleg életem végéig gyógyszert fogok szedni. A babádat amíg csak lehet, bent fogják tartani, minden erővel azon lesznek, hogy a lehető legtovább húzzátok egyben. Számítani kell kórházi befektetésre, sűrű toxémia laborra, házi vérnyomásnapló vezetésére.
2022. ápr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

220as vérnyomással kerültem kórházba 9 hetesen.

Előtte nem volt ilyen problémám.

4x1 dopegytet szedtem a terhesség végéig.

Így kordában tudták tartani a vérnyomásom.

Szülés után halistennek már nem kellett semmilyen vérnyomáscsökkentő.

2022. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 18 héttől táppénz/ nyugalom 28 héttől 1 hét korház 4 x1 cordaflex majd 39 héten még 5 nap korház 4x1 dopegyt előtte is változó volt a vérnyomásom, 41+3 ra szültem. Másnap már nem adtak vérnyomáscsökkentőt.
2022. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Magas vérnyomást belehet állítani szülésig, egészséges babád is lehet vérnyomás ellenére. Sokszor kell majd, vérnyomást mérned és kórházba befektetés is lesz párszor.
2022. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Nekem kb 38. héten mértek először magas vérnyomást, előtte végig alacsony. De nem éreztem rosszul magam vagy hasonló, illetve itthon mindig jó eredményt mértem. 4x1 Dopegytet kellett szednem. Indítottak 38h6n-ra a vérnyomás miatt, és nekem még utána is kellett szednem, fokozatosan leépíteni. Babának semmi baja nem volt, azon kívül, hogy nem akart még kijönni.
2022. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!