Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes terhes vagyok és még...

15 hetes terhes vagyok és még nem érzem a baba mozgását, holott nagyon sokan írták, hogy 14-15 hetesen már érezték. Amikor a méhem környékére teszem a kezem, akkor koncentrálok erősen, de nem érzek semmi, miért nem?

Figyelt kérdés

tudom, hogy van aki később érzi meg a mozgolódást. Csak aggódom, hogy én még buborékokat sem érzek.

Viszont időnként a méhemnek (alsó hasam, gondolom, hogy itt van a méhem) a jobboldalon (ez a gyakoribb), vagy ritkán a baloldalon megkeményedik egy része. Az lehet már a babó?


egy aggódós kismama


2010. szept. 14. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első babát 19hetesen éreztem meg.A másodikat már 15hetesen, először nem fogod a kezeddel érezni, csak a pocidban fogsz fura bélmozgás szerű buborékolást érezni, az később lesz mikor már a kezeddel is érzed:)

Boldog babavárást.

24hetes kismama

2010. szept. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál a védőnő is csak 19-20-21 hét körül kérdezgeti hogy érzed-e már,nyugi.Azonkívül függ a lepény helyzetétől és a testalkattól is.A második babádat fogod hamarabb megérezni :) mert akkor már tuti érzed mit is kell érezni.Nálam "buborék" nem is volt csak kis bökdösések.Elsőmet 20h.,kistesót 16h.éreztem először.Még egy kis türelem,az aggódást pedik felejtsd el! :) 31h.kismama
2010. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj én is csak a 20. héten kezdtem el érezni előtte én is "csak" ugyanazt éreztem amit Te is kis "vonulásokat", bekeményedést!

Most 21 hetesen érzem teljesen biztosra, hogy Ő az! :))


Boldog babavárást!

2010. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. Én azt gondoltam, előbb fogok a kezemmel érezni valamit, mielőtt magától is megérzem a mozgolódásokat.


Hát akkor türelmes leszek és várok.


És a keményedések, az már lehet a baba helyezkedése?

2010. szept. 14. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én elég korán megéreztem, 16hetesen. De általában az első babát mások később szokták. A kezemmel ilyenkor még semmit nem éreztem, csak a finom mocorgást belül.
2010. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
az első babát később érzi az ember, mint a másodikat, harmadikat, majd a 17-18 hét környékén valószínűbb hogy megérzed a pillangószárnyverdesést:) amúgy van már pocakod?
2010. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem első baba, és a 13. heti védőnői találkozón azt mondta a védőnő, hogy 3 hét múlva már figyelgethetem a mozgásokat. Be is jött, mert a 16. hét vége óta mocorog a bébim. "Mászkál" ide-oda, mozgolódik ezerrel, naponta többször is. De kívülről -a dokim szerint- kb. a 20-21. héttől lehet majd figyelni.
2010. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ezért nem érzek a kezemmel még semmit :)

Akkor türelmes leszek tényleg :)

2010. szept. 15. 07:59
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! én csak 21 hetesen éreztem először, de utána folyamatosan :-) most már itt szuszog az ágyon a kis lurkó, 11 hetes
2010. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szia! Akkor én sem vagyok elkésve. Csak már jó lenne érezni. :))
2010. szept. 15. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!