Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor vizsgálath...

Terheléses vércukor vizsgálathoz gyümölcs ízesítésű teát is lehet vinni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
NEM!Vagy 75gr szölőcukrot,amit a patikában kell megvenni+ízesítéshez vihetsz citromot.Vagy 1 zsemle + 2dl tej variáció.Hogy melyik a dokidon múlik.
2010. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem! Csak zöld teát, vagy hasonlót. Nálam a szőlőcukrot nem kellett megvenni a vérvételnél (laborban) adták. Utána nem lehet két órán át enni, így nem tudom minek a tej meg a zsemle.
2010. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad. Csak citrommal lehet ízesíteni.
2010. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol szöllőcukorral terhelnek,hanem tej zsemlével.És van ahol a kismama viszi a cukrot(Eger).Első voltam
2010. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves első és utolsó egyben. Értem. Nálunk nem volt ilyen lehetőség. Simán a tej+zsemlét választanám. Akkor lehet a másodiknál ezt meg is fogom kérdezni, mert a terheléses szőlőcukor változata elég borzalmas.
2010. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én gyümölcsteát főztem, és abba öntöttem a cukrot! Egész elviselhető íze volt :-)
2010. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 zsömlét+2 dl tejet kell vinnem, és nem 2 óra, hanem 1 óra múlva vesznek újra vért.
2010. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teáról nem tudok, meg kell kérdezni a labort, ahova mész, hívd fel őket és elmondják. Azt tudom, hogy citromot biztosan lehet.

A tej és zsömlés vizsgálat nem mindig pontos, ugyanis előfordulhat olyan, hogy jó lesz az eredmény, de ugyanannál az embernél a szőlőcukros vizsgálat eredménye magasabb lesz a ref. értéknél. A diabetológusok többsége a cukros löttyös vizsgálatot javasolja.

2010. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs választási lehetőség, csak cukros lötty van... Teát nem engedték, viszont a laboros annyira jól bekavarta egy kis citromlével, hogy nekem kifejezetten jól esett a nagy melegben. Olyan volt, mint egy kisség édes limonádé.

34 h km

2010. szept. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!