Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az első babás...

Szerintetek az első babás apákat mennyire frusztrálja az új ismeretlen helyzet?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok, férjemmel 10 éve jóban rosszban együtt vagyunk, első babánkat várjuk. Pár hete észrevettem rajta, hogy hamar türelmetlen és ideges lesz, apró dolgokon kb indokolatlanul kiakad, pedig eddig nem volt ilyen.


Kicsit nehezen megnyílós típus, szóval sokszor kell beszélgetni vele, mire elmondja, mi is a gondja. Valószínűleg ez a neveltetéséből adódik, mert kb sosem lehetett gyenge, most is úgy érzi, mindig erős férfinak kell lennie, mert ez egy férfi dolga, pedig ez nekem sosem volt elvárásom, sőt.


A babánkat mindennél jobban várja, nagyon sokat segít mindenben, tényleg egy szavam sem lehet, de aggódom, hogy fél ettől az új helyzettől, amitől persze nyilván én is, hisz mindkettőnknek ismeretlen lesz. Szerintetek mivel nyugtathatnám meg, vagy mit tudnék tenni a beszélgetéseken kívül, hogy ne stresszeljen ezen ennyire? Volt már valaki hasonló helyzetben? Köszönöm, ha tudtok segíteni.



2022. jan. 17. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet pont nem tapasztaltam, de a férjem a terhesség utolsó heteiben többször mondta, hogy nagyon frusztrálja, hogy nem tudja, mire készüljön, mikor indul be pontosan a szülés, meddig fog tartani, utána mire kell számítani, szóval a gyakorlati oldalát szerette volna előre látni amennyire csak lehet. Megértem, mert én is ilyen tervezős-gyakorlatias típus vagyok. Neki az segített, hogy néztünk videókat csecsemőgondozásról, illetve felállítottunk lehetséges forgatókönyveket a szülésre (egészen konkrétan a kórházba jutásra, hogy ha X helyen/időben indul be a szülés, akkor onnan mennyi idő a kórházba jutni, mikor kell egyáltalán bemenni, stb.). Szóval minél több ilyen praktikus konkrétumot tud, annál jobb. Nálunk legalábbis így volt :)
2022. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén, szerintem ezen kívül nem tudsz semmit tenni. Már csak azért sem, mert igazából erre nem is lehet felkészülni. Mármint valószínűleg a világon nincs olyan pár, akik full magabiztosan, minden kétség, aggódás, parázás nélkül várták volna az ELSŐ gyereküket, mert úgy gondolták, hogy mindent tudnak 😃 De bele fogtok jönni hamar, a férjed is. Ahogy az egyik ex-főnököm (4 gyerekes apa) fogalmazott anno: "azért nem olyan könnyű elpusztítani a babákat, mint hinné az ember" 😅 Persze ez kicsit morbid, de érted a mondandóját.
2022. jan. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, lehet hogy szüksége lenne még pár gyakorlati infóra. Nézett már velem pár szüléses-babagondozásos videót, de akkor kicsit többször bevonom ebbe.


Többször mondta egyébként hogy attól fél, ha a szülés közben én nagyon nem leszek jól, akkor nem tud majd hogy segíteni, vagy ha a babával lenne valami, akkor nem tudja mit csináljon. De azon kívül hogy erre bátorításként azt mondtam, biztosan minden rendben lesz (remélem), és hogy már az is segít nekem ha ott lesz, nem nagyon tudtam mit mondjak.. :(

2022. jan. 17. 19:29
 4/6 A kérdező kommentje:
De akkor nyugtassatok meg, hogy ez most csak átmeneti, mire hozzászokunk a babához ez is elmúlik majd :) Eddig is minden nehézségünket valahogy megoldottuk, tudnia kellene hogy ez is menni fog.
2022. jan. 17. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Azt mi nem tudhatjuk meddig lesz bunkó a viselkedése, eleve más baja is lehet, nemcsak a baba érkezése (persze valószínű). Másik, hogy ő sem feltétlen tudja mi az oka a viselkedésének. Esetleg baba elsösegély tanfolyamra küldd el, ha szerinted az segíthet.
2022. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem átment Buddhába a férjem minden terhességem alatt, valahogy átragasztotta rám is. 😊 Utána is csodásan segített mindenben, ha tudna szoptatni, azt is megcsinálta volna. 🥰
2022. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!