Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetes kismama vagyok. 30...

18 hetes kismama vagyok. 30 perc futopadon valo sétálás és 3 kg-os sulyokkal valo edzés (karozás, vállazás) árthat a babának?

Figyelt kérdés
hátazni is szoktam, és taposozni is, 4 éve edzek rendszeresen, és nem szeretném abbahagyni, nem vagyok vesz. terhes.
2007. dec. 29. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond, addig míg meg nem erőlteted magad. A futópadon való sétálás tuti nem baj. Viszont a súlyzózás, taposógép nekem nem tetszik, mert a hasizmodat is érinti, no de nem közvetlenül.

6 hetes kismama

2007. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Az a döntő, hogy te mit érzel, ha nem érzed megerőltetőnek, akkor jó. Amúgy elég jól hangzik a fenti edzésprogram, de a hasizmokat se felejsd el.
2007. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha edzésben van a tested biztos nem gond, hogy folytatod, de az emelgetést/súlyokkal való edzést mellőzném, sajnos egy ismerősömnek a 8-dik hónapban leszakadt a placentája és nem vették észre, csak mikor már kellett szüljön. Már el volt zöldülve a placenta, még max. fél nap és vérmérgezésben halt volna meg Ő is és a baba is. Szerencsére ma már jól vannak. Szomorú dolog, de neki is emelgetéstől volt, nem vigyázott eleget, nekem meg azt mondták max. 2 kg amit felemelhetünk ilyenkor. Amúgy nem bírom megállni én sem mindig, hogy ne emeljek, de talán ebből adódott, hogy nem tapadt jól a placentám 16 hetesen, szerencsére rendbejött minden, de azóta jobban odafigyelek és vigyázok magamra. Szerintem kérd ki egy terhes torna oktató véleményét és alakítsátok közösen át az edzéstervedet. Akkor biztos nem lesz semmi baj és te is nyugodtan edzhetsz tovább. BÚÉK. 27 hetes kismama
2007. dec. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!