A köldökzsinór miért és hogyan tekeredik, a babára a méhben?
Hát mozgolódik a baba, az meg ott lebeg mellette aztán úgy alakul.
Egyébként a legtöbb esetben ez nem jelent problémát, szülés után le kell szedni a nyakáról és kész. Ritka az, hogy ebből baj legyen.
#3 Köldökzsinórral nem tudja megfojtani magát, mert csak egy lélegző személyt lehet megfojtani. A magzat nem lélegzik, nem használja még a tüdejét. Ezért a testre/nyakra tekeredett köldökzsinór egyetlen kockázata, hogy lerövidül és ilyenkor sokkal fontosabb, hogy a szülés a saját tempójában haladjon, ne sürgessék, mert úgy a legtöbbször ki tud jönni a baba, valahogy kimozogja magát, meg a szülésznő be tud nyúlni, hogy lazítson a köteléken, de ha elkezdik erőltetni pl. oxitocin, hasnyomás, na az a kockázat!
A köldökzsinór meg egy nagyon profi cucc, annyira erős, rugalmas és síkos, hogy ha véletlenül csomót kötne rá a gyerek, azt nem lehet meghúzni, simán föl-le szaladgál, nem szorul meg, tehát nem lehet “elzárni”.
A hüvelyi úton született babámnak kétszer volt a nyaka körül, plusz a testén keresztbe két irányban, 2 perc legalább volt, mire kibogozták. De a nőgyógyász mondta, hogy a rekordja a 6x a nyakon és az a baba is normálisan megszületett. Egyébként annak van egy technikája is, hogy a szülőcsatornában ahogy halad a baba feje, benyúlnak mellé és amikor kicsit visszamegy a fej, lefordítják róla a hurkot. De az tény, hogy a hazai ellátásban nem fárasztják magukat ilyenekkel gyakran :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!