Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes orvoshoz menni?

Mikor érdemes orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Karácsony-Újév körül leszek 9-10 hetes terhes a mensi alapján. Viszont az én ciklusom hosszabb, 34 napos, szóval az átlag 2.heti peteérés nálam átlag 3. héten van. Szóval a mensi szerinti 9. hét nálam csak a 8. Ilyen esetben mikorra kellene időpontot kérnem? Okt 20 volt az utolsó mensim.
2021. nov. 22. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
A 6. héten már van szívhang, én a helyedben akörül mennék, hogy a terhesség kora azért nagyjából meg legyen állapítva, és hogy időben kapj időpontot a 12. heti vizsgálatra.
2021. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
8-9 hetesen ráérsz menni. Én kilencedik héten megyek majd.
2021. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Még elmennék az ünnepek előtt én is
2021. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

8-9. hét környéke teljesen jó, ha nincs vérzés, görcs, ilyesmi.


Pro tipp szintén nem tankönyvi ciklussal rendelkező nőként: ne magyarázgasd a hosszabb ciklusodat, csak kamuzd be azt az egy hetet, amikor kérdezik az utsó menzesz első napját. Szeretnek minket gépnek nézni az orvosok és nem elhinni, hogy ismerjük a testünk működését.

2021. nov. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!

úgy gondolom hogy nem fog kelleni bekamuznom, magándokihoz megyek, ő pedig nagyon rendes, alapos ☺️

2021. nov. 23. 04:43
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
régen 6.hetet irtak mindenki,most 7-8. hetet irnak. 8.héten menny
2021. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

6. hét (vagyis fogantatástól számított 4 hét + tankönyv szerint 2 hét, nálad inkább 3) után érdemes menni, de mindenképpen kalkuláld bele a karácsonyi leállásokat. Én elmennék még előtte, hogy januárra még kapjál időpontot genetikai uh-ra.

Január elejére szeretnek összetorlódni az ilyen jellegű vizsgálatok, mert akinek pont karácsony-újév idején lenne aktuális, az csúszik.

2021. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!