Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha meghánytatom magam jobb lesz?

Ha meghánytatom magam jobb lesz?

Figyelt kérdés

Már lassan 2 hete szenvedek a hányingertől, konkrétan semmit nem tudok csinálni.

Ha meghanytatom magam jobb lesz?


2021. okt. 26. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos valószínűleg nem.

Hormonális alapon van a hányinger, hányás. Jómagam végig rókáztam a terhességem felét, de sosem lett jobb utána sem, pedig a legtöbb esetben is csak vízet meg epét hánytam már.

Van, ami segíthet az émelygésen, ez nagyon egyéni, mindenkinek más válik be, gyömbér, kóla, b6, keksz, kutyafüle, kisérletezni kell, aztán hátha.

Ha szerencséd van, (nekem pechemre nem volt) pár hét és elmúlik, kitartás.

2021. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. Nem a gyomrod tartalma ingerel, hanem a hormonok okozzák. Igyál gyömbérteát, nekem az segített. Van akinek a hideg kóla+ ropi a nyerő
2021. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Télleg mindenkinek más válok be. pl:.ropi,kola,háztartási keksz, péksütemény,gyömbér,
2021. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem azért van hányingered, mert valami bántja a gyomrod (mint pl ha rosszat eszel vagy túl sok pálinka csúszott le), hanem a hormonoktól. Azokat meg nem fogod tudni kihányi, hiába rossz.


Nekem nem csak az inger volt meg, én hánytam is rendesen, idővel már epét se tudtam, annyira kiürült a gyomrom, hidd el, tapasztalatból mondom, hogy nem lett jobb utána. Egy hányás után annyira enyhült csak az inger, hogy nem kellett hánynom, de attól még egész nap émelyegtem és a gyomrom a torkomban éreztem.


A 12. héttől fokozatosan javult a dolog, a 14. héttől kezdve már egyáltalán nem hánytam és elmúlt az émelygés is. Szóval kitartást, az idő segít. Elmúlik. Én azzal vigasztaltam magam minden alkalommal, amikor belekiabáltam a vécébe, hogy ez azt jelenti, a baba jól van, erősen kapaszkodik. Lehet, hogy csak városi legenda és semmi alapja, de ha ezt nem mantráztam volna magamban naponta kb 3-4x, amikor lilára térdeltem magam a fürdőszoba csempéjén, akkor nem tudom, hogy bírtam volna ki. Ez a gondolat nekem őszintén segített. Most átadom neked is, hátha segít rajtad is :D


Boldog babavárást! :) Hidd el, megéri a szenvedés. Még ha most kételyeid is vannak, hogy kell-e ez neked :D

2021. okt. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is minden nap hányingerem volt, ha visszatartottam akkor viszont rosszabb volt. Én ha egyszer hánytam, akkor utána fél napig jobb lett a helyzet. De ez tényleg egyén függő, próbáld ki
2021. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is jobb lett utána. Próbáld ki nem vesztesz semmit. Nekem meg se kellett hánytatnom magam, elég volt ha a wc fölé hajolok vagy fújok a wc sprayből annyira rosszul voltam a szagától. :D
2021. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát, tegnap megettem 2 szelet pizzát, de szerintem az egész heti kaját visszahanytam. Jobb lett egy picivel, de utána muszáj volt lefeküdnöm. Szegény párom úgy sajnált 😅

Konkrétan ordítva hánytam, közben sírtam mint egy kisgyerek 😅

De este már fürdés előtt visszatért a hanyinger..

2021. okt. 27. 09:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!