Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25hetes kismama vagyok, az...

25hetes kismama vagyok, az éjjel befulladtam mert allergiás vagyok, az ügyeleten calcimusc, és medrol szteroid származékú inj-ot kaptam, árthat a babámnak? Vagy igy egyszerire nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Az jobban árthat ha megfulladsz.

Egyénként nem vagyunk orvos,hogy megmondjuk. Azt tudom,ohgy a calcimusc nem árt. A Medrolt meg nem tudom... de egy adag biztos nem árt. Jah és persze ugye mondtátok az ügyleten,hogy terhes vagy.. meg vitted a kis könyvedet ugye?

2010. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez csak természetes,azzal kezdtem,hogy 25hetes km vagyok,kiskönyv a kezembe.Azt kérdeztem meg,hogy árthat e neki a fulladásom és azt mondta,hogy nem.A medrolt nem kérdeztem mert nem tudtam hogy mit kapok csak itthon döbbenten néztem,hogy mit is adott,a calcimuscot azt hallottam.Én is ugy gondolom,hogy ekkora adagtol baja nem lehet.Vannak olyan tipusú betegségben szenvedő km-ák akiknek ilyen tipusú gyógyszert kell szednie,orvosi felügyelet alatt.Én csak azért kérdezem megnyugvásom miatt,és tapasztalatok.Mocorog hál istennek sokat,akkor baj nem lehet remélem.Köszi a válaszod.
2010. aug. 31. 14:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Megértelek,ohgy meglepődtél...eselteg megijedtél. De nme ihszme,hogy gond lenne. Mindenesetre ha aggódsz kérdezd meg a védőnőt, vagy az orvosod ha legközelebb találkoztok. A kis könyvet azért mondtam.. mert sajna nem mnidnekinél ( kismamánál és orvsonál sem ) alpa... persze azért 25 hetesen már lehet kiskedves pocakod.. amiből következtetni lehet. De úgy látom te olyan anyuka vagy aki mindnere gondol... még akkor is ha "haldoklik2:))

Jó babavárást és éleved az anyaságot:)

2010. aug. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hm:-)De aranyos vagy,de tényleg.Tudod alapvető szabály,egy ismeretlen védőnő azt mondta,hogy még a közértben vigyem magammal a kiskönyvet,érthető.Isten biz én ugy készültem,hogy befektetnek.Te babás vagy?Mennyi idős?

Ja meg ez szerintem minimum intelligencia.

2010. aug. 31. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem most nem várok babát:) De abszolút tudom milyen az:) Két fiam van 2,5 és 6,5 évesek:)
2010. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell aggódnod, a középső harmadról azt szokták mondani, hogy akkor lehet szedni ilyen szereket. én asztmás vagyok az első 12 hétben nem fujkálhattam a szteroid tartalmú szereimet, utánna már fujkálhattam volna ahogy elő van írva, de nem tettem, mert nem éreztem fontosnak. nekem viszont azt mondták, hogy a fulladás árthat a babának, oxigénhiány alakulhat ki nála. ráadásul terhesen ha fulladunk akkor még pánikolunk is ami szintén nem tesz jót a fulladásnak :(. a ventolint tudom ajánlani, ha befulladsz, az segít és terhesen is lehet fújni. sajnos a terhesség vagy javít vagy ront az allergián, asztmán. nekem az első szülésem után jött ki, a másodiknál egyhült annyira, hogy azóta nem fujkálom magam rendszeresen.
2010. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!