Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30hetesen erős rúgások,...

30hetesen erős rúgások, derékfájás, hasmenés, és erősebb mensi szerű görcsök. Szerintetek?

Figyelt kérdés

27 hetesen voltunk a dokinál, szépen fejlődünk, kivételes panasz sincs.

27 hetesen a következő méretei voltak:

bpd: 74

súly:1350gr

a többit nem tudom elolvasni :)

na de az a lényeg, hogy a terhességi korom nagyon pontos, mert valentin napi baba :) szóval most 29hetesek és 5naposak vagyunk.

az az igazság, hogy kicsit aggódom mert mostanában 2x 3x is éreztem mensi szerű görcsöket, és mint menzeszkor hasmenésem is van.( nekem ez jelezte)

elkezdett fájni a derekam, persze nőtt a pocim is, ami miatt normális.de a görcsök és a nagyon erős mozgások amik sokszor fájdalmat is okoznak "megijesztenek".

csütörtökön megyek dokihoz, de mivel nem a sajátom (ő nyaral) így nem tudom mennyi ideje lesz rám ennek a dokinak, hogy mesélgessek neki az aggodalmaimról.

nem tudom mekkora most a baba, de 3hét eltelt, és biztosan szép nagy lett, mert ennyire még sosem éreztem és láttam a mozgásait.

de a görcsök megijesztenek.

félek hogy elkezd majd kinyilni a méhszájam a súlya miatt vagy valami, és nem veszem észre :(

első babám, nem tudom hogy érdemes-e foglalkozni vele, de annyira mozgott, és a görcs is, hogy fájt.

mi az ami még normális ilyenkor? értem ezalatt a görcs

erősségét, és gyakoriságát. 2-3nap alatt 2x 3x éreztem, egyszer éjszaka keltem fel rá.ha oldalra fekszem, a kezem melegétől elmúlik.

de kicsit aggódom.lehet kusza is lett a sztori, de rájátszik, hogy fáradt is vagyok .

köszi a válaszokat


2010. aug. 31. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

S hogy helyezkedett el a baba? Mert nekem akkor voltak ilyen panaszaim, amikor átfordult a pocakban. Nekem ekkor szétrúgta mindenem, szinte fájt is, aludni sem tudtam.

ha pedig nem akkor nem tudom mi lehet. Még korai lenne a jósló fájás, bár olvastam, hogy van akinél már ilyenkor is jelentkezik, de szerencsére mégis időben szül.

35 heteske

2010. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ilyenkor már elkezdődnek a jóslófájások. Ha aggódsz, menj minden héten a dokidhoz méhszáj ellenőrzésre, most csütörtökön pedig mondd el a dokinak nyugodtan ezeket. Meg fog hallgatni tuti.

Amúgy nem lehet hogy "csak" elrontottad a hasad és a görcsök ténylegesen a hasmenéssel vannak összefüggésben?

2010. aug. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a babóm feje a szemércsontom környékén van és a jobb oldalon a teste, balon pedig már a lábacskái.

hasmenésem gyakrabban volt az elején is (előtte is) és sokat puffadok is. de azt máshol érzem. ezek a ,,görcsök" azok amikre felkapom a fejem, és csendben várom hogy vajon hamar múlik-e.más érzés.

ha a gyomrom fáj, az rendszerint nem úgy görcsöl és maximum egy kisebb pukival végződik :)és akkor még a pocim is mordul egyet.

de ezek valós, kellemetlenebb érzések.csütörtökön megkérem a dokit ,,kukkantson be" mi újság.

még arra is gondoltam hogy a hülye idő miatt lehet.

egyik nap 37fok, és még aznap este lett 14..

most is fúj a szél, esik, nyomottnak érzem magam.

de magnerot-ot szoktam szedni keménykedésekre, viszont már nem vagyok benne biztos hogy meddig szabad szedni, hogy "ellazítson".

úgy tudom valamikor a 30.hét után már nem szabad magneziumot szedni.

tényleg, tudja valaki mikortól kell majd 2hetente menni vizsgálatra? a 36.hét után meg hetente? vagy 37?

köszi mindenkinek.

addig is pihenek, és lazulok.avval többet segítek-a derekamnak is-

:)

2010. aug. 31. 15:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont 30 hetesen kezdtem el ilyenektől "szenvedni". Nagyon sokáig fejvégűben volt a babám, de újabban sokszor elfordul. Nagyon fájdalmas és erős mozdulatokat tud tenni.. lehet hogy csak valamelyik szervedet birizgálja!

Nekem 29 hetesen 1800gramm volt, úgyhogy nem egy apró baba.. Nálam is biztos a kora, de két héttel nagyobbnak mérte a doki.

Szerintem nincs semmi gond, de azért kérdezd meg a dokit, és kérd meg, hogy nézze meg a méhszájat.

2010. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó: nekem 28 hetesen 1340 grammra becsülték a súlyát és a doki szerint nem lesz 4 kiló alatti. Neked mondtak valamit mire számíts ekkora súllyal?
2010. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
magnéziumot a 36. héttől nem javasolt szedni. Nekem a 34. héttől kellett az előző terhességemben dokihoz menni, de magas volt a vérnyomásom. A derekad tuti, hogy a tehertől fáj, próbáld Apával megmasszíroztatni időnként;)
2010. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen megnyugtató tapasztaltabb vagy jártasabb mamikkal beszélni, mert lássuk be.terhesség 3szakaszból áll, csodálatos, de azért csak végig aggódjuk ezt az időt:)

uhh, hát szép nagy babátok van nektek is:) nekem is azt mondták, hogy 4kg körüli lehet, de nem csak a méretek hanem a genetika is :)

apa is 4,5 kg volt 60 cm-el, és anyósom nem volt cukros.

a testvérei is 5kg-osak voltak már akkor..szóval izgatottan várom az eredményeket csütörtökön meg jövő hét szombaton, mert akkor lesz az uccsó 4D :)

kis pofijára kíváncsi vagyok már..

mindenkinek jó babavárást, és köszönöm, az embert ilyenkor elfogja egyfajta nyugalom, így a csütörtöki vizsgálat nem tűnik már olyan távolinak:)

szép estét nektek..


ui:

még egy kérdés:

lehet butaság, de megkérdem.ha 2héttel nagyobb a tényleges koránál, az azt is jelentheti, hogy annyival előbb jön?

ill a lányokat hallottam hogy annyival jönnek előbb (átlagban) de számít ez?mármint hogy nagoybb a koránál..

2010. aug. 31. 17:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!