Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség/szülés miatt mennyit...

Terhesség/szülés miatt mennyit lehet egyetemen halasztani, ha most kezdeném?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapesetben 2 passzív félév lehet, ami nem lehet az 1., és nem lehet egymást követő 2.

Pár hós, fél éves baba mellől nem fogok elmenni egyetemre, illetve a 9. hónapban már nem vizsgákkal szeretnék bajlódni... nameg veszélyeztetett vagyok, stb...


A szabályzatban annyit találtam, hogy szülés esetén változik a 2 féléves korlátozás.


Arra gondoltam, a pici ovis korában járnék egyetemre, vajon kérhetem-e, hogy akkor kezdhessem?


2010. aug. 25. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egy évet halasztottam, most szeptemberben folytatom.

Januárban jön a tesó. Februárban pedig nem megyek passzívra, nincs sok hátra.

Nincs bölcsi. Én megbeszélem, h ne, járok be csak vizsgázni.


Nálunk nincs ilyen, hogy lehet kérni, gyerek miatt a hosszú szünetet.

2010. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én sem tudom - még - pontosan, mennyit lehet, de az tuti, hogy csak akkor lehet kérni passzívat, ha az 1. aktív. Márpedig azt nem hinném, hogy tudom és akarom megcsinálni.

És egymás után sem lehet a 2 passzív, ergó mindenhogy car.

De hátha van valami áthidaló...

2010. aug. 25. 16:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem a második évem végén született a kicsi.

Amúgy nem nagy cucc a főiskola egyetem. Az utolsó aktív félévemre olyan tárgyakat vettem fel, amire ha nem jutok el akkor is le tudok vizsgázni. Én vizsgára nem jutottam el.

Iratkozz be, beszélj a tanárokkal, és ne járj be, én nem tudtam milyen lesz a kicsivel, plusz fizetősön vagyok, így anyagi megfontolásból is halasztottam, de szept folytatom, és már abba sem hagyom, hiába lehet vizsgáról megyek a másodikkal szülni, akkor azt pótlom máskor,

2010. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy melyik egyetemre jársz. Igaz nekem már volt aktív félévem, de nálunk lehet egymás után 2 félévet halasztani. Februárban már passziváltattam magam és most szeptemberben sem fogok ujra menni, mivel októberben fog megszületni a babám. Jövő tavasszal viszont költözést tervezünk, így dékáni engedélyt fogok kérni, hogy halaszthassak még egy félévet.

Szerintem érdeklődj a tanulmányi osztályon, biztos tudnak neked segíteni.

31h km

2010. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt találtam neked a felvi honlapján:

"Hallgatói jogviszony szüneteltetése (halasztás)

Ha a hallgató bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem kíván eleget tenni, a hallgatói jogviszonya szünetel. A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével. Az első szünetelésre – ha a tanulmányi és vizsgaszabályzat eltérően nem rendelkezik – csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor. A hallgatói jogviszony szüneteltetésével kapcsolatos további kérdéseket – beleértve az első félév sikeres teljesítése előtti szünetelés lehetőségét – a tanulmányi és vizsgaszabályzat tartalmazza. Szünetel a hallgatói jogviszony akkor is, ha a hallgató a hallgatói jogviszonyból eredő kötelezettségeinek szülés, továbbá baleset, betegség vagy más váratlan ok miatt önhibáján kívül nem tud eleget tenni, valamint ha a hallgatót fegyelmi büntetésként eltiltják a tanulmányok folytatásától."

2010. aug. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!