Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Műkörmépítéssel foglalkozó...

Műkörmépítéssel foglalkozó kismama vagyok! Ártalmas a babának?

Figyelt kérdés

Kérem, csak műkörmös kismamák, anyukák írjanak!!!A liqvid ártalmas?nagyon büdös, egész nap azt szagolom, meg a vegyszerek amikell előkészítem a körmöt, meg a fodrász cuccai is gázosak....


Tudom, alapjáraton ezek mid ártlamasak!!!Akinek van már tapasztalat kérem segítsen!!Most már csak zselés körmöket csináljak???


vagy használhatom a liqvidet?van abból odorless, de azzal nagyon rossz dolgozni.....


köszi előre is


2008. dec. 1. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát Én csak zselés körmöket csinálok,de mióta kismama vagyok a körömlakklemosótól kész vagyok...,Én még melózok ha zavar valami akkor maszkot felveszem.Végig szeretnék dolgozni bár ezt nem gondoltam az elejében mert rossz volt annyit ülni egy helyben fájt a hasam alul de mióta fentebb jött a pocim sokkal jobb megis nyugodtam.
2008. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

jajjj, köszi a gyors választ!!!!

te akkor liqviddel nem is dolgozol?szted az odorless(szagtalan-levegőre kötő, sztem ugyan olyan szagos )nem olyan ártalmas?nem akarom teljesen "letenni "a a porcit, sok vendégemnek, csak az a jó.....

2008. dec. 1. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Én abszolút nem dolgozom porcival,de igen Én is büdinek tartom mikor voltam Pesten két napos képzésen azzal csinálta a körmömet az oktató és Én éreztem illatot.Ha nem bírod tegyél valamit az orrod elé de ezt úgyis érezni fogod.Nekem kicsit rossz mikor körömlakklemosózok és úgyérzem neki se lehet jó ezért minnél távolabra viszem az orromtól.Kérdezz bármit.Mennyi idős vagy?
2008. dec. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

úgy magam miatt nem érdelek a liqvid, mert engem nem zavar a szaga, sőtt....csak a baba miatt....


én is végig szeretnék dolgozni, de nem mondhatom a vendgeimnek egyik napról a másikra, hogy bocsi, de nem csinálok porci körmöt...:(((


nagyon tanácstalan vagyok...sztem nődokim nem is fogja tudni milyen anyagokkal dolozok, ha rákérdezem, hogy árt e babának


pont ma vagyok 5 hetes....ilyenkor kezdd kialakulni minden fontos kis szerve...nagyon félek, hogy ártok vele


a por ellen tudok védekezni, de pl tip, vagy porcioldásra használt aceton ellen, liqvid ellen, előkészítő folyadékok ellen nem tudok sehogy sem, csak ha teljesen kizárom őket....


mondjuk még a szagtalan Odorless kiqvidet bepróbálom, hátha


Ha van még valaki, aki tud tanácsot adni, vagy van tapasztalata, kérem írjon!!!!!!!!!

2008. dec. 2. 07:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam neked egy weblapon, ahol kismamák kérdeznek orvosoktól:

Kérdés:

A műköröm felrakatása mennyire veszélyes a magzatra? Gondolok itt a ragasztóra, zselézésre.

Válasz:

Magából a már felrakott műkörömből biztosan nem szívódik fel a magzatra káros mennyiségben vegyi anyag. Inkább a felrakást tartom aggályosnak, ugyanis ekkor több órán át szívja a kismama az egyébként meglehetősen agresszív oldószer gőzét. Arra vonatkozó vizsgálatról viszont nincs tudomásom, amely vizsgálta volna akár a műköröm viselés, akár a felhelyezés hatásait a magzatra.

Dr. Ács Nándor

Üdv: 32 hetes kismama

2008. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én abbahagytam a körmözést, pont ezért. Hiába a szagtalan cucc, de a lemosó szaga?? Fujjj, kivoltam tőle. Amúgy a porcelán a kedvencem és anélkül nem köröm a köröm...(nekem).Nem beszélve a ragasztóból felszálló ciánról(vagy más mérgező gázokról..) amitől még a könnyem is kicsordult néha...meg a derékfájásról...Most meg a pénztelenségről. Nehéz döntés, tudom,hoyg nem segítettem ezzel, de ezt a döntést neked kell meghoznod, és nem lesz könnyű!!
2008. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

jajjj, csajok!!!!de ti mindd azt írjátok, hogy ti nem bírtátok az ülést, meg a aszagokat...nekem ezzel nincs gondom...én csak a baba miatt aggódom....


én bírom az ücsörgést is meg a szagokat is.....csak a baba????


ettől félek én is, hogy ha rákérdezek a dokimnál ő sem fog tudni segíteni, azt meg nem akarom, hoy eltiltson...:(((((((

2008. dec. 2. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nálunk unokatesóm műkörmös ő ilyen műtős maszkot használt, és tudod azt az átlátszó szemüveget így azt mondta nem nagyon érezte a port és a szagokat, valamennyit biztos lehet érezni így is, de legalább nem jut be annyi.
2008. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!