Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. hétben vagyok, és segítség...

16. hétben vagyok, és segítséget, tanácsot szeretnék. Ti hogy csináltátok, hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Előző férjemtől van egy 6 éves kislányom, új páromtól várok babát... Aki hasonló helyzetben járt, neki hogyan élte meg a kisgyerek, hogy új baba van, és hogy nem közös az apuka? Nem lesz rossz neki hogy a babának ott lesz az apukája, neki pedig csak "Csabi" van...Imádja a nevelőapuját, de még nem élünk régóta együtt ( 6 hónap), és nem tudom, hgoy mondjam el hogy kistesója lesz, vagy ha megszületik hogy hogy kell ezt " csinálni"... hogy más az apa...Félek hogy "bajok" lesznek....nagyon...:(
2008. dec. 1. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk nem teljesen ilyen a helyzet, csak hasonló. A párom elvált, van egy 9 éves lánya. Szerencsére befogadott,nagyon szeret, de mi is aggódtunk, hogy hogyan fogadja majd a hirt. Először sírt, hogy őt már akkor nem is fogja szeretni az apukája. Aztán leültek és megbeszélték, hogy ez nem igy van. Most már ott tartunk, hogy ő a legboldogabb az osztályan, hiszen kishugija lesz. Egyfolytában a pocimat simogatja és beszél a kushugihoz...

Kell egy kis idő amig felfogják, hogy ez nekik nem jelent semmiféle hátrányt...


Sok sikert, és jó pocakodást!!!

20 hetes kismama

2008. dec. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyan úgy tudják szeretni egymást mint az édes testvérek!Biztos hogy lesz féltékenység a nagyobbnál,de ez ugyan úgy az édes tesók között is megvan.Ha Te sokat beszélgetsz a nagyobbal,akkor biztos észre fogod venni ha bántja valami Így annak megfelelően tudsz cselekedni.Szerintem mondjátok el Neki,hogy mi a helyzet,biztos boldog lesz,és Ő nem fog különbséget tenni aközött,hogy ki a kistesó apukája.

A szomszéd kislány jutott eszembe ahogy kiabált fel az emeletre az Anyjának:Anyu megszületett a kistesóm,és nagyon szép!!

Anyu meg vissza:És mi lett fiú vagy lány?

És ha Csabi szereti a lányod akkor nem lesz gond.Unokatesóm 4 éves korától nevel egy kislányt,és Ö tanította cipőt kötni,biciklizni.Most kamasz nagyon jó kapcsolatban vannak,a fiúügyeit is vele tárgyalja ki nem az anyjával!

2008. dec. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igaza van az előttem szólóknak, még annyit tennék hozzá,hogy nem kellene tovább húzni, mondjátok meg neki mielőbb, hogy legyen ideje felkészülni, és használjátok ki ezt az időt arra, hogy maximálisan megerősítsétek őt a szeretetekben. (amiben tuti biztos most is, csak talán ahhoz,hogy feldolgozza, még nagyobb szüksége lesz rátok) Én a helyedben totál őszinte lennék, hisz nem lehet semmit eltitkolni egy gyerek elől, és talán élvezné ha elvinnéd magaddal ultrahangra stb. tartanátok egy olyan anyja-lánya napot:-)

Minden jót és sok boldogságot a babaváráshoz!

31.hetes kismama

2008. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia!az én lányom 11 éves,4 éves korától neveli a párom,szerencsére nagyon jó a kapcsolat közöttük.kissebb korában sokat nyúzott egy tesóért ,most viszont nem fogadta kitörő örömmel,hogy jön a baba.elsőnek őneki mondtam,meg ,hogy terhes vagyok arra számitotttam,hogy nagyon boldog lesz,de ő közölte,hogy már nem akar tesót és ne szüljem meg mert akkor vele mi lesz?elöször kétségbe estem és elszomorodtam,hogy rossz lesz a viszonya a picivel,de teljes erővel azon vagyunk a párommal,hogy érezze őt azért ugyanúgy szeretjük,sőt még jobban család leszünk.lányom választhatta a pici második nevét,mondtuk neki,hogy semmit nem lesz muszály csinálnia amit nem akar és milyen jó lesz neki,hogy ő a nagy és okos tesó akitől sokat tanul majd a baba.igyekszünk sokat játszani,beszélgetni vele,ultrahangra mindig eljött velem és saját szobát kap.és mostmár nagyon várja a tesót.nem lesz gond ne izgulj,a féltékenység nem azon múlik,hogy ki az apuka.páromék 4en vannak testvérek és a féltestvérével jobb a kapcsolata mint az édestesóival.sok sikert és boldog babavárást
2008. dec. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34.hetes anyuka
2008. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!