Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babámat várom és...

Második babámat várom és lehet, hogy az első után kellett volna kapnom anti d injekciót. Ezt nem kaptam meg. Vércsoportom rh variáns. Biztos hogy most termelni fog a szervezetem ellenanyagot vagy nem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat. Annak nagyon örülnék ha valaki olyan írna aki eléggé ért ehhez a témához :/ többször is lett nézve a vércsoportom és 4 ből 1x 0 rh pozitív lett a többi ő rh variáns. Ezt sem értem egészen.

#terhesség #második baba #Rh variáns #Anti d injekció
2020. szept. 18. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kaptál, mert nincs rá szükséged. Rh- anya ha rh+ gyermeket szül akkor van szüksége az anti D-re, hogy a második gyereknél ne legyen gond.Amennyiben a gyermek rh- akkor elméletileg nincs rá szükség. Amúgy ezt a terhesség elején elintézik, felkészülve arra, hogy sajnos vetélés is lehet és akkor is be kell adni. Nővérem is terhes, rh- és a férje rh+, így a gyermek rh+ lesz, ezért neki már a terhesség elején "berendelték" az anti D-t, szóval nem kell aggódnod, ha nem kaptál azért van mert nem volt rá szükséged.
2020. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Variáns vércsoport esetén kell anti-d, de csak akkor, ha a gyerek rh pozitív. Milyen vércsoportú az első gyerek?
2020. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos az első baba rh pozitív. Apa is. Én meg variáns...
2020. szept. 19. 06:27
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos amikor 1. Babával terhes lettem akkor lett rh pozitív az én eredményem és azt nézték és nem kaptam. De a terhesség végén már rh variáns voltam és most is...
2020. szept. 19. 06:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk nem szerencsés, az Rh variáns vércsoportot ilyen esetben (recipiensként) negatívként kell kezelni. Ha pedig te negatív lennél, a baba pedig variáns, akkor a babát (donorként) pozitívnak kellene tekinteni.

De egyébként variáns vércsoportnál tudtommal ritka az ellenanyagképződés. De transzfuziológus tudna többet mondani.

2020. szept. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos nem szerencses de reménykedem hogy nem lesz ellenanyag képződes. :/
2020. szept. 19. 09:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mi történt azóta? Ugyanígy vagyok Én is, most szeretnénk a második babát

2021. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kellett vna kapnom az első után de nem kaptam de hála istennek nem törtent semmi baj. Folyamatosan nézték az ellenanyagot a szervezetembe és azt hiszem valameddig még meg is kaphattam volna utólag is terhesség alatt de már nem emlékszem pontosan. De mivel nem termelt ellenanyagot így nem kaptam de viszont most szülés után kaptam... Bár nagyon érdekes mert most szülés után nulla rh pozitív vtam valamikor meg variáns... Hm
2021. aug. 26. 14:04
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszod. :)

Bízom benne, hogy akkor nálunk sem lesz baj.

Gratulálok a babához, jó egészséget kívánok! :)

2021. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Biztosan nem lesz főleg ha figyelik közben :)
2021. aug. 31. 06:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!