Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs fogadott dokim és a...

Ha nincs fogadott dokim és a kórházba járok vizsgálatokra, baj ha nem mindíg ugyan az a doki vizsgál?

Figyelt kérdés

1,5 hónap van hátra már csak a szülésig!

A doki az én hibámon kívűl ......

Nem tudom, mi ilyenkor a helyzett.

Mondjuk ha a 36. hetet betőltöttem onnantól hetente kell járni a nőgyógyászhoz + NST-re, akkor majd mindíg más valaki vizsgál meg???

Vagy ha ugyan azt a dokit kapom ki mindíg akkor a doki már azt gondolja, hogy Ő lesz a fogadott orvosom?

Ilyenkor mi van?

Akinek nem volt fogadott dokija, írja le a tapasztalatát!

Köszönöm!


2008. nov. 27. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kinézel egy dokit,és az ő rendeléseire jársz,a kh járóbetegén,akkor csak az fog megvizsálni.Egyébként a mindig rendelő doki.Nekem sem volt fogadott dokim.Az ügyeletesnél szültem,mindig az éppen aktuális vizsgált.Nem volt semmi hátrányom azokkal szemben,akik egy csomó pénzt letettek a dokijuk asztalára.A következő csemetémet is így szeretném.
2008. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Manapság egyre "divatosabb" saját orvost fogadni,mindenki más szempont alapján dönt.Szerintem nem fog hátrányod származni abból,hogy nem jársz magánrendelésre,hiszen ellátnak téged és a babádat,ez a lényeg!Nem tudom,hogy másnál hogyan működött egy orvos "megfogadása",de attól biztosan nem leszel a betege,ha többször hozzá sikerül bejutni a vizsgálatok alkalmával.Egyébként olyan futószalag-szerű a rendelés egy-egy kórházban,hogy nem is emlékeznek rád...sajna.
2008. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Meg kell kérdeznem, hogy mennyivel tartozom?

Vagy ne?

Köszi a válaszokat!

2008. nov. 27. 15:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú helyzetben vagyunk,hogy aki nem fogad orvost 100 ezrekért annak így kell rettegnie,hogy mi lesz vele,mint Neked!Nem jól van ez így!!Mindenkinek EGYFORMA ellátás jár!A hálapénz arról szól,hogyha a kismama meg volt elégedve a szülés közbeni ellátással, akkor hálája jeléül UTÓLAG ahat esetleg valamilyen összeget.Ezzel ellentétben tegnap is volt olyan kérdés,hogy 70 ezret kér a doki nem sok-e.Mondták erre,hogy nem.Szerintem ez rettenetes!!Egyébként a két hugom nem választott orvosnál szült,mert szerintük egyik kutya másik eb,akkor meg minek fizessenek valamelyiknek magánrendeléssel együtt 150 ezret.Szerintem igazuk is volt!!Én magánorvosnál szültem,de ingyen egyébb okokból.
2008. nov. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 32 hetes vagyok és nekem sincs fogadott dokim, hanem a TB által finanszírozott terhesgondozóba járok! Általában ugyanaz az orvos lát el, úgy az esetek 90%-ában. Ritkán, ha ő valamiért nem tud rendelni, akkor van helyettese! Ahogy én hallgattam a kismamák beszélgetését a váróban, van aki a terhesség végére megfogadja az orvost a szüléshez, de egyáltalán nem kötelező! Én pl. nem fogom az biztos! Semmi bajom az orvossal, rendesen ellát, tényleg nagyon lelkiismeretes, de én úgy gondolom, hogy a szülésért kifizetett 50-60 vagy még több ezer forintokat inkább majd a babámra szeretném fordítani! Ne aggódj, nem fogja azt gondolni, hogy azért mert legtöbbször ő vizsgál, akkor onnantól kezdve ő lesz a fogadott dokid, ő tisztában van vele, hogy Te azért jársz oda, mert nem szeretnél orvost fogadni a szüléshez!


Ez az ellátás alanyi jogon jár nekünk, mi ezért havonta szép TB-ét fizetünk, szóval meg ne kérdezd a vizsgálat végén, hogy mennyivel tartozol!? :)


Boldog babvárást! :)

2008. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Isten ments, hogy megkérdezt. Sztkban , kórházban nem tartozol semmivel!!!

Én 4 kórházat járta meg a terhességem alatt költözés miatt. Szerinted hogy lett volna fogadott orvosom? És igen, mindig más vizsgált, és semmi baj nem lett. A terhességem és a szülés alatt sem. Minden rendben volt, ügyeletesnél szültem.

Nem mindegyikünknek van pénze erre...

2008. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Most már bátrabb vagyok, hála nektek.


Szörnyű, képzeljétek, volt olyan doki aki szó szerint a markát tartotta a vizsgálat után. Nem adtam neki pénzt, mert nagyon durván vizsgált, peddig szóltam neki. Meg hülyén beszélt velem.

2008. nov. 27. 16:00
 8/13 A kérdező kommentje:

Szóval igazatok van!

Nem kérdezek és nem fizetek, csak az ügyletesnek, ha megérdemli. :D

2008. nov. 27. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos én ma tudtam meg hogy elhalt a magzatom,11hetesen,de hozzá szeretnék szólni ehhez a témához.Mikor megtudtam,hogy terhes vagyok elmentem a kerületi nőgyógyászhoz,aki problémát talált és kórházba küldött(pl.üres petezsák,és hasüregbe sok folyadék),kórházba mentem,szintén a kerületbe(XIV),fölvettek-ügyeletes doki,akit többet nemis láttam 1héta alatt.Itt sajnos azt tapasztaltam,hogy mivel nemvolt fogadott dokim,nem törödtek velem,pl.összetévesztettek egy beteggel,rossz gyógyszert adtak....sajnos a fájdalmam senkit nemérdekelt és 1hét után saját felelöségemre eljöttem és dokit kerestem,ami tényleg nemolcsó.A kórházba ultrahangon kivül semmit nemcsináltak,pl.hogy mi is aza folyadék?!lehet hogyha akkor megnézik akkor ma még meglenne a kicsi baba a hasamba...ami nekem még rossz élmény volt,h én ápolónő vagyok és meglepödtem,hogy milyen rossz betegnek lenni,persze nem mindenhol.Remélem hogy azért nekünk is összefog jönni és akkor megfogadom a tanácsokat elmegyek én is terhessgondozóba.sok szerencsét nektek.Enikő
2008. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia Enikő!

Nagyon sajnálom a babádat :( !!!!!

Sajnos a legtöbb doki pénz nélkül nem úgy bánnik a betegével ahogy kellene. Tisztelet a kívételnek. Aki nem fogad dokit, bizonyos okok miatt az nem érdemli meg hogy letojják nagyívben és figyelmen kívűl hagyják.

Sajnos olyan is van, hogy pénzzel tömik a zsebbét, komplikáció lép fel, a dokit meg nem érdekelve le lép.



Sziasztok többiek!!!!


Én azért választottam orvost, mert nem tájékoztattak a kisbabám fejlődéséről,eredményekről.

Nem válaszoltak a kérdéseimre, peddig kötelessek szólni, beavatni mindenbe főleg ha kérdezek.


De a fogadott dokival is megjártam. Jó sokat kellett fizetnem. A feltett kérdéseimre a válaszokat úgy kellett kihúzni belőle. A képért majdnem hogy kunycsorognom kellett, ráadásúl homályos masszatott lehett kiveni belőle nem peddig a babát! Mikor nem szóltam, magától nem is adott képet a babámról.

A rendelésen is időpontom volt és borzalmassan sokat kellet rá várnom. Az asszisztense meg csak vonogatta a vállát. 9.000.- fizettem alkalmanként.

Más újságolta, hogy van egy csomó képe, 10-20 percen keresztül nézhete a babáját a monitoron és Ő is sokat fizetett, pontossan 2.000.-et.

Most meg lelép az orvosom, pont most.Jó fej!!!


Lehet még jobban is jártam, hiszen ki akkar egy olyanak fizetni 90.000.-et aki ilyen?

És minek fizesek, fogadjak fel egy másik idegen dokit, akiről azt se tudom hogy hogyan vizsgál, meg ilyenek.

Így hát úgy döntöttem nem fogadok dokit. A kötelességük rendesen ellátni ha szülök. Az ügyeltes doki is lehet jó fej...neki meg meghállálhatom valamennyivel.

2008. nov. 27. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!