Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem vagyok nagyon otthon...

Nem vagyok nagyon otthon ezekben a számolásokban. Mikorra is várjam a picit?

Figyelt kérdés

azt hallottam hogy ha napra pontosan tudom mikor fogant a pici akkor lehet tudni hogy a kiirt időponthoz képest mikor születik.

ha én 100%-ra tudom hogy dec.20án voltam együtt a férjemmel és abból fogant a baba akkor mikorra várjam ? menzi szerint szept 15. mert dec 9. volt az utolsó menzim elsö napja.

bocsi ha furcsa kérdés de ha valaki tud segíthetne.köszönöm.


2010. aug. 1. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A terhesség ideje fogantatástól számítva 38 hét. Ha 20.-én volt peteérésed is, (mert lehet hogy csak 2-3 nap múlva), akkor szept. 12.-re várhatod a babát.

A korai ultrahangos méretekből is lehet látni, hogy kb. mikor volt a fogantatás. Mik voltak az első uh-s adatok?

2010. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, szept. 12. De mivel napra pontosan nem tudhatod, mikor volt a megtermékenyülés (akár másnap is lehetett), és mikor a beágyazódás, pár nap csúszás lehetséges. Nem beszélve más befolyásoló tényezőkről, és hát a baba sincs beprogramozva, szóval ez csak olyan körülbelüli időpont.

(Én is napra pontosan tudtam, mikori együttlétből lett a babánk, ő az én számításomhoz képest 1 napot késett).

2010. aug. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A terhesség időpontját az utolsó menstruáció első napjától számítjuk!


[link]

2010. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaza van utolsónak is, de ha pontosan tudni a peteérés napját, célszerűbb azt figyelembe véve számolni legalább magunknak (lehet pl. 21. napon is peteérés, és jó ezt tudni, mert máris nem ijed meg az ember, miért kisebb kb. 1 héttel mindig a baba az ultrahang szerint a számított kornál).

Szóval szept.12 körülre várhatod. Már nincs is olyan sok hátra!:)

2010. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!