Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyugtalanít ez a barnázgatás....

Nyugtalanít ez a barnázgatás. Nálatok is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Igazából most már nem is barnázgatásnak nevezném, hanem rózsaszínes, vagy nem is tudom milyen. Egész addig, míg egész nap fekszek, ülök, semmi bajom nincs, nem is vészes, sőt, szinte nincs is, de amint felkelek, lemegyek a boltba, elmosogatok vagy valami, akkor mindjárt van. A tisztasági betéten igaz nem is nagyon látszik, csak pisilés után a wc papíron. Meddig fog ez még tartani? Nem szedek rá semmit, mert a doki nem írt fel rá semmit. Még egy hétig biztos itthon leszek, jövőhét pénteken kell visszamennem.
2010. júl. 15. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Én 6 hetes, és egy hete én is barnázok. Nagyon félek, mert nem nagyon akar múlni. Az UH-n azt mondták, hogy ez beágyazódásos vérzés és eltart a 12. hétig. Szedek rá Utrogestant, fekszek, de nem múlik.
2010. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ma vagyok 7 hetes.
2010. júl. 15. 12:28
 3/10 anonim ***** válasza:
És mióta tart? Ha tudsz, menj el magán UH vizsgálatra. Ott többet tudnak mondani, mint az orvos, hiszen látni kell. Lehet neked is haematomád van, amire gyógyszert kellene szedned.
2010. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hétfő óta reggel óta van, akkor mindjárt el is mentem dokihoz. Ultrahangon nem látott haematoma-t. Menjek el megint, hogy nyugtalanít?
2010. júl. 15. 12:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Magán rendelésre biztos nem tudok elmenni, arra sajnos nincs pénzem... :(
2010. júl. 15. 12:48
 6/10 anonim ***** válasza:
2010. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
AZONNAL KÓRHÁZ!
2010. júl. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha az uh mindent rendben talál, ami azt jelenti, hogy a "babával", baba körül nincs rendhagyó dolog, szinte nem is foglalkoznak az orvosok vele. Ha a barnázgatás, rózsaszínes váladék fennáll, ha időnként kicsit erőssebbé válik vagy nagyobb mennyiséggé, akkor szokták tanácsolni, hogy azért hetente uh-gal nézzenek rá. És még akkor sem biztos, hogy baj van.

Végülis nem nagyon publikálják, de amikor én is hasonló helyzetbe kerültem régebben, akkor láttam körülöttem, hogy milyen sok kismama a koraterhességénél barnázik és fent említett hasonlók.

Az orvos pedig erre azt mondja rendszerint, hogy a természet eldönti... az "okosabbik" ajánlja a plusz progeszteront, mert végülis ártani nem árt, a "kit érdekel orvos" pedig azt bizonygatja, hogy manapság már teljesen felesleges.

Előfordulhat, hogy + progeszteron mellett is fennállnak a tünetek, akkor is végig kell csinálnod. Iszonyatos helyzet az állandó aggódás, de telik az idő és a 12-16. hét között meg fog szűnni, ahogy körülöttem is a gyakorlat ezt mutatta.

Pihenj sokat. Végezd óvatosan a napi muszáj dolgokat és folyamatosan ellenőrizzenek téged és babád. Majd eltelik az idő!

2010. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én az 5.héten kezdem el barnázgatni, azonnal felhívtam a dokit(ez egy pénteki nap volt), azt mondta Feküdjek feküdjek, ha nem történik semmi hétfőn megnéz...Tényleg feküdtem, egyedül a fürdőbe mentem ki, párom megcsinált mindent...Hétfőn mikor mentem az orvoshoz már teljesen lemúlt!! kaptam azért diphaston-t azt kell szednem a 20. hétig, most 9 hetet taposom, és semmi panaszom:)
2010. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak megnyugtatásként írok, hogy én a 14. hétig barnáztam, közben 4* voltam uh-n 2 különböző dokinál, ebből egyetlenegyszer, a 9. héten látott az orvos egy pici lepényleválás-félét. Én a 14. héten borultam ki így, ahogy te, amikor már jobban nem tudtam magamra vigyázni, mégis barnáztam, elég durván. Nem biztos, hogy gond van, főleg, ha ilyen minimális. Amíg nem vérzel, addig tényleg nem foglalkoznak ilyesmivel a dokik.
2010. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!