Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell értelmezni az NST-s...

Hogy kell értelmezni az NST-s papírt?

Figyelt kérdés
ma voltam másodjára eddig nst-n,35hetes vagyok,és a kicsifiam nem akart mozogni..a nő aki csinálta az nst-t,3-szor úgy megnyomkodta-tologatta a hasamat,hogy azt hittem becsinálok...nem volt kellemes...és persze akkor se mozgott..én megvakargattam,simiztem picit,akkor párat mozgott,összesen kb 3-szor a félóra alatt...szóval nemsokat,és gyengén.(Mikor először voltam nst-n,15-20percig voltam bent,na akkor kb 20-szor nyomtam meg a gombot...)Persze miután kiültem a folyosóra még vártam a papírt,neki kezdett..Kérdezte bent a nő tőlem hogy megvan-e beszélve a szülés,én csak néztem,nagyon megijedtem,azt hittem beakar fektetni,mondom meg...nemtudom miért kérdezte.Az orvosom szabin van 2hétig,már csak ez a hét van hátra,így nemtudom hogy jó-e vagy nem az eredmény,persze megnézte más doki,mert ugye valamelyik orvosnak alá kell írnia..,de kicsit megijedtem.Amúgy mozgolódik,előtte is,utána is,de akkor pont nem,és keményedtem is,kérdezte is a nő hogy keményedek?Mondom igen.Ezt látni lehet a papíron?Hogy kell nézni?Az első grafikon az a babájé vagy az enyém?A másodikon grafikonon rögtön az elején teljesen a tetejére felugrott a maximumra a "jel",az mit jelenthet?Remélem nincs semmi baj,első baba,senki nem magyarázta el most mi van,várom már hogy visszajöjjön a dokim...:(
2010. júl. 14. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt ,hogy a szülés meg van-e beszélve, csak kérdezik, nem jelent semmit. A felső sávban a baba szívverését látod, ennek 140-060v között kell lennie ideális esetben. Amikor rúg vagy méhtevékenység van ,akkor felszökik 200-220-ig. Ez természetes. Az alsó a méhtevékenységet mutatja, hogy van-e kontrakció (összehúzódás). Az a jó, ha mozog sokat a baba közben, mert úgy jobban meg tudják nézni, hogy pl a szívverése mennyire gyorsul fel. Egyél nst előtt csokit, igyál egy kis cukros üdítőt vagy banánt, hogy felébredjen a pici és dolgozzon, Te is előbb szabadulsz a gép alól.
2010. júl. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Megnéztem a papírt,a baba szívverése 150 alatt nem volt,csak feljebb.Az alsó görbén pedig rögtön 100-assal kezdődött,odaáig ugrott fel,ez nem baj??Utána még sokszor 60-80körüliek voltak.
2010. júl. 14. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem is volt olyan nst, ahol 60-80 közötti "fájásokat" mutatott a papír, keményedtem végig, valószínűleg azért. Mikor megmutattam a dokimnak, elég aggodalmas arccal kérdezte, hogy érzek-e belőlük valamit (akkor voltam 36 hetes). Nem éreztem a keményedésen kívül semmit, de azért mondta a doki, hogy szerinte végig biztos nem fogom kihúzni. Következő nst egy hét múlva, alig ugrott meg a "fájásgörbe", doki is megnyugodott, hogy minden ok, én viszont éreztem, hogy alakulnak a dolgok odabent, igazam is lett, két nap múlva megszületett a kisfiam. Ezt csak azért írtam le, mert ennyire lehet adni az alsó görbére. Azért pihenj, amennyit csak tudsz, hogy megelőzd a keményedéseket! Ja, és ne aggódj az nst miatt, nincs ezzel semmi gond! Könnyű szülést Neked!
2010. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

ha neked ez megnyugtatás elmondanám, hogy nekem a 2 perces fájásokat sem mutatta kis az NST gép!!!!!! Olyan fájásokat mutatott amikor már 7 centire volt nyitva a méhszájam, amikor nem haladták meg a 3-as erősségű fájást jelentő csúcsot!

Az idióta szülésznő elküldött a vajúdóba aludni, mert "sok kismama a 30. héttől érez ilyen erősségű fájásokat". Rá 1,5 órára megszültem...


Próbáltam utánajárni, hogy miért történhetett ez és arra jutottam magamban, hogy ugyanúgy ahogy az ultrahang sem tiszta vastagabb (kövérebb hasfallal) úgy az NST értékeit is befolyásolja hogy mennyire kövér az ember. Én 27 kilót híztam, így dagi voltam szüléskor.

2010. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,remélem tényleg nem lesz semmi gond.Az első nst-n szinte semmit nem ment fel a görbe,de most rögtön a 100-assal kezdte,aztán sok 60 meg 80-as volt,azért ijedtem meg,mert a 100-as a maximum,de nem fájt,csak éreztem hogy nagyon kemény a hasam.Azt nem bánnám ha nem húznám ki a 40.hétig,mert már nagyon nehezn viselem,még azért 1-2hetet maradjon,de utána jólenne ha kibújna...de majd úgyis ő dönti el:)
2010. júl. 15. 12:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert még igazgatták az érzékelőfejet, amikor már mért.
2010. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát remélem,mondjuk utána is párazor 80 volt,de az még mindig jobb mint a 100.
2010. júl. 15. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:
9%
Hat a 60-80 ertekek nem jok, a 110-160 kozott jok. A 60-80 ertekek lehetnek, de max. 1 percig ha jol tudom.
2016. júl. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!