Szegeden hol vizsgálnak meg, a klinika mennyire leterhelt?
Sziasztok!
Kétszer teszteltem, mindkettő pozitív lett. Körülbelül 5-6. hétben lehetek, már éreztem az ételek iránti undort is illetve étvágytalanság kísért.. Viszont, a párommal főleg én nem vagyok magamban biztos, hogy fiatalon bevállaljuk a gyermeket. Segítséget szeretnék kérni, a klinikán mennyire dolgoznak precízen illetve mennyire ellenzik az abortuszt, hol végzik a műtétet? Milyen módszert használnak itt szegeden? Mennyire sérülhet a méhem? Vagy pedig keressek fel egy magánorvosi rendelőt, a mielőbbi vizsgálat miatt? Köszönöm ha segítetek!
Előző, a védekezés nem része a kérdésnek, az a Kérdezőék dolga.
Kérdező, Magyarországon mindenhol a vákuum a választandó módszer már tizenéve. A méhed sérülésére (a méhszájat leszámítva) majdnem NULLA az esély, lévén nem alkalmaznak se éles, se hegyes fémeszközt, a méh meg nem selyempapírból van, hanem egy izmos szerv.
A méhszáj sérülése a ma szokásos lamináriás (mechanikus) vagy gyógyszeres előtágítás mellett ha nem is nulla, de nagyon kicsi (tized-százalék kb.)
Utolsó: Látszik, hogy még csak nem is láttál soha terhességmegszakítást, de csinálni pláne nem csináltál még:D
1. Ha vákuummal is csinálják a megszakítást, utána bizony bekaparnak küretkanállal is. Nem lehet csak és kizárólag vákummal elvégezni egy terhességmegszakítást.
(És egyébként a vákuumszívóval is lehet perforálni. Ahogy lehet perforálni a szondával, a Hegar sorral és a küretkanállal is).
2. Hiába izmos szerv a méh, attól még nem olyan nehéz ám kilyukasztani. Főleg egy terhes uterust, ami baromira fel van puhulva, el van vékonyodva a fala. Minél nagyobb a terhesség, annál könnyebb perforálni.
3. A Dilapan kb. 5-ös Hegarig tágítja fel a méhszájat, egy interrupcióhoz meg utána még tovább kell tágítani 9-10-12-es Hegarig.
Nem mondom, hogy gyakori a méhszájelégtelenség, de azért jót biztos nem tesz a méhszájnak.
Ismered azt a mondást, ami nőgyógyászok körében igen csak elterjedt?
"Kétféle nőgyógyász van: aki már perforált, és aki majd fog." Ez kb. mindent elárul.
És ezeket úgy mondom, hogy -valószínűleg veled ellentétben- én csináltam már terhességmegszakítást.
"Ha vákuummal is csinálják a megszakítást, utána bizony bekaparnak küretkanállal is" - megesik, bár amiket én láttam, ott az AB fogót preferálták... de tök mindegy, mivel csak a tompa küretkanál jön szóba, tehát éles, hegyes fémtárgy nem játszik, mint említettem.
Emellett persze, hogy előfordul, de a lehető legritkábban az első trimeszteres AB-k esetén... (ha mégis, az sanszosan durva műhiba)
(egyébként olyan 250-300 küretre jut egy ilyen szövődmény, de annak a 99%-a NEM az első trimeszteres AB-kra, hanem később daganatosnak bizonyuló méhtest diagnosztikai küretére, szülés utáni reziduum ellátására és hasonlókra jut)
Elhiheted, hiába tompa a küretkanál, attól még ki lehet vele lyukasztani. És nem kell hozzá semmilyen műhiba, ez egy szövődmény, ami akármilyen gondosság mellett előfordul. Vákuum után meg igen is be kell kaparni, életemben nem láttam még olyat, hogy valaki nem ellenőrizte kanállal, hogy maradt-e bent valami...
Bocs, de tipikusan úgy okoskodsz, hogy életedben nem fogtál még küretkanalat a kezedbe. Tudod, az első perforáció előtt MINDEN nőgyógyász azt gondolja, hogy "áááá, a méh olyan kis izmos falú szerv, nem is értem, hogy lehet kilyukasztani".
Aztán az első után továbbra sem érti, hogy hogyan, de rájön, hogy nagyon könnyen. Meg sem érzi az ember, csak azt veszi észre, hogy mélyebben van az eszköz, mint kellene lennie.
És azért az sem mindegy, hogy az az első trimeszteres terhességmegszakítás az 7. héten van vagy 11. héten....
Oké, hogy nem gyakori szövődmény, de benne van a pakliban. Felesleges úgy beszélned, mintha csak és kizárólag az orvos el.szása lehet, ha perforáció történik.
"Vákuum után meg igen is be kell kaparni, életemben nem láttam még olyat, hogy valaki nem ellenőrizte kanállal, hogy maradt-e bent valami..." - mint említettem, én láttam:)
De megígérem neked, hogy ha legközelebb beesz a fene az NEAK-ba, megpróbálok kiudvarolni egy lekérdezést, hogy hányszor áll együtt az 56900 beavatkozás kód a T8120-szal.
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!