Magyarországon miért kell családsegítőhöz meg védőnőhöz menni ha nem akarja megtartani a gyereket valaki?
1. Orvosi vizsgálat
Először is nőgyógyászhoz kell fordulni, aki megvizsgál, és igazolást állít ki a terhességről. Az orvost a törvény titoktartásra kötelezi. Mindez azt jelenti, ha bűncse-lekmény történt, az orvos akkor sem jelentheti fel az elkövetőt.
2. Első tanácsadás (nem a területi védőnőnél)
A nőgyógyász igazolásával kell a Családvédelmi Szolgálatot felkeresned, ha lehet a gyermek apjával.
Cselekvőképtelen személyek – így a 14 év alattiak is - helyett a tanácsadáson a törvényes képviselőnek kell megjelennie!
Itt egy védőnő a következő dolgokról fog felvilágosítást adni:
- gyermekvállalás esetén milyen támogatásokat vehetsz igénybe,
- milyen szervezetekhez fordulhatsz segítségért,
- milyen lehetőségek vannak az örökbe adásra,
- a fogamzásgátlás módszereiről,
- a terhesség-megszakításról.
A tanácsadás az abortusz elvégzésének is az előfeltétele, és semmire nem kötelez, csupán tájékoztató jellegű.
Névtelenül (anonim módon) is igénybe vehető, azaz ha nem akarod, nem kell a nevedet és a címedet megadni.
Azért, hogy később igazolni tudd, hogy ezen a tanácsadáson megjelentél, adataidat egy jeligés borítékba kell rögzítened, amit lezárnak. Erről igazolást kapsz. Ha mégsem kívánod a terhesség-megszakítást igénybe venni, ezt a borítékot megsemmisítik.
A védőnőnek is titoktartási kötelezettsége van, azaz nem mondhatja el a beszélgetésen elhangzottakat.
3. Második tanácsadás
Az első tanácsadás után minimum 3 nap elteltével ismét el kell menned a Családvédelmi Szolgálathoz, ekkor a következőkről lesz szó:
- a terhesség-megszakítás jogszabályi feltételeiről,
- a terhesség-megszakítás körülményeiről, módjáról,
- a terhesség-megszakítást végző egészségügyi intézményekről
- a Családvédelmi Szolgálat segítségnyújtásának lehetőségéről
- a fogamzásgátlás lehetőségeiről.
Ha a terhességed bűncselekmény következménye,
ezen a tanácsadáson nem kell már megjelenned.
A második megjelenéskor, amennyiben úgy döntesz, hogy elvégezteted az abortuszt, meg kell mondanod az adataidat, és az első alkalommal készült borítékot is felbontják.
Ezután a védőnővel együtt kitöltitek az abortusz elvégzéséhez szükséges papírokat (kérelem, statisztikai adatlap). Ekkor választjátok ki a kórházat is, ahol a beavatkozást elvégzik.
Ha 14 év alatt vagy, ezt a kérvényt a törvényes képviselődnek (szülő) kell aláírnia.
Ha az életkorod 14 és 18 év között van, a kérelmet a törvényes képviselődnek is alá kell írnia. Ez külön-külön is történhet, miután részt vettél a tanácsadáson.
A védőnő ekkor az abortusz elvégzéséhez szükséges utalványt ad a díj befizetéséhez, vagy igazolást ad a mentességről. A díj összegéről és a mentességről ugyancsak ekkor kapsz felvilágosítást.
A kérőlapot (a kérelmet) a kórházba magaddal kell vinned!
Kérdező, mi alapján válogatnád szét a normális és nem normális párokat? Ez olyan, mint a börtön is, ahol mindenki ártatlan, mindenki helyes védekezés mellett esett teherbe állítása szerint, statisztikák szerint minden 3-4. terhesség vége abortusz. Ne mondja nekem senki, hogy tényleg ennyire megbízhatatlan minden fogamzásgátlás!
A helyzet az, hogy az emberek jó része tájékozatlanság, figyelmetlenség, nemtörődömség miatt kerül ebbe a helyzetbe, és rajtuk igenis segíthet egy alapos, szakszerű tájékoztatás. Itt a gyakorin is olvastam, hogy körberöhögték az anyukát, aki fel akarta világosítani a gyerekét, és tanácsokat kért, mert minek azt, úgyis látott már pornót a gyerek... Sajnos nagyon sok embernél nagyon alacsony a szexuális és személyi higiénés kultúra, és ezen igyekszik a rendszer segíteni, ahol tud. Gondolhatod, hogy ahol azzal nincs tisztában a két ember, hogy a megszakítás nem védekezés, mennyire lehet képben az abortusz következményeivel a nőre nézve (igen, tudom, hogy jó esetben, egy műtétnél semmi, de ugye az ördög nem alszik, műhibák előfordulnak, és ez egy odafigyeléssel elkerülhető beavatkozás).
Nemcsak az állam anyagi érdeke, hogy kevesebb legyen az abortusz, hanem az egyéné is mentális és fizikai szempontból is, és ezen közösen kell dolgozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!