Meddig lehet elvetetni a magzatot? Tudom, hogy általában 12. hétig, de olyat is hallottam, hogy pl 20. hétben is . Lehetséges?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 21:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%

Vedd fel a kapcsolatot a Gólyahír egyesülettel. Hívd fel őket nyugodtan. Van krízis lakás, diszkréten kezelnek mindent. Ők keresnek neked megfelelő örökbe fogadó családot. Ha kell, akár te választhatod meg őket, ha titokban akarod kezelni, akkor nem kell találkozni velük. Így a gyermek a születésétől fogva úgy nőhet fel egy családban, mint ha semmi különös nem történt volna. Ha majd felnő, akkor majd megköszöni a döntésedet, hogy élni hagytad. :-)


- Ja, és nem kerül semmibe!

2014. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha a kérdés csak elméleti volt, akkor mindezt (az előzőeket) csak információkért írtam. Nem baj, ha le van írva ilyen tipusú kérdéseknél...
2014. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

Undorítóak ezek a lelkiismertfurdalást keltő válaszok,'meg ez a Gólyahíres marhaság. Szüld meg te, gólyahíres, azt nézd végig ahogy elveszik tőled és többet nem lehet veled!

Inkább az abortusz.

2014. júl. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez igaz de elvetetni mar nem lehet tehat a semmiről beszélsz!!
2014. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A válaszomnak semmi köze a lelkiismereti kérdésnek, ilyesmiről én nem is írtam. (olvasd el mégegyszer) Az más kérdés ha valakinek a lelkiismerete felébred, arról én nem tehetek. Egyszerüen csak felvázoltam egy másik döntés lehetőségét is és esetleges folyamányát.

Remélem nem azért van ilyen véleményed, mert volt egy abortuszod és azóta bánod? Mert a lelkiismeret fúrdalás nem jó érzés. Ráadásul van egy kis ellentmodás a válaszodban. Ha ennyire számít, hogy elveszik (egyébként nem elveszik, hanem önként odaadja, tehát felelős önnálló döntést hoz az anya a gyermek érdekében) akkor az abortusz, ahol tényleg fizikailag elveszik, az miért nem zavar? (csak kérdezem)


Ja, mert azt altatásban csinálják, így nem kell szembesülni a döntés fizikai eredményével?


És igen, ismerek több ilyen anyukát, akiknek megnyugvást hozott a döntés. Nem így tervezték, de vagy kifutottak időből, vagy anyagilag, vagy sok egyéb borzasztó életkörülmény miatt kénytelenek ezt a döntést meghozni. (amiről az embereknek általában fogalmuk sincs)


(ja és nem vagyok sem gólyahír egyesület, sem bölcső alapitvány, sem fészek egyesület, sem egyéb tagja)

2014. aug. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Gyorsan írtam, így egy-két helyesírási hiba előfordulhat. – de ennél nagyobb gond sose legyen. :-)
2014. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Ni-ki-ta válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a lelkiismeretfurdalásos szarságot! Arról meg nem is beszélve, hogy ne egy pasi mondja már meg, hogy egy nő kihordja-e vagy elvetesse a magzatot! Halvány lila fingjuk sincs róla, hogy mit él át egy nő a terhesség alatt! A természet úgy teremtette a nőt, hogy ő hordja ki a gyermeket, az egyetlen előjoga a férfivel szemben! A társadalom medig megteremtette a lehetőséget az abortuszra, az örökbeadásra és a szülésre! Egy nőnek legyen esélye végig gondoni, hogy mit cselekszik! Mert mindegyik döntés egyenrangú felelősséggel jár! A döntés után pedig NE legyen lelkiismeret furdalása! És senki ne legyen olyan pofátlan, hogy lelkiismeret furdalást keltsen! Minden felelős embernek joga van dönteni a sorsáról, hiszen senki nem ismeri, érti, érzi át a másik ember életét, érzéseit, helyzetét!!! Így nincs joga elítélni!!!

Komolyan mondom kinyílik a bicska a zsebemben!

2019. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
És mi van azokkal akiket például elkábítottak és megerőszakoltak? Ők se vetessék el vagy adják örökbe?Inkább nevelje fel úgy a gyereket hogy azt a férfit látja a gyermekben?Nem beszélve arról ha kiskoru az illető.
2021. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!