Abortusznál valóban csak a nő véleménye számíthat? Szerinted?
A vita azon részét hogy gyilkosság-e vagy sem, felejtsük el most. Azt majd máskor, máshol. Igazságos szerintetek és mennyire, hogy a nő döntése azzal az indokkal hogy neki kell kihordania, kizárólag ezért. Most azt beszéljük át.
Valóban, az a 9 hónap egyszerű nem lehet, és lehet maga a szülés a végén nagy fájdalom. Ha a folymat lement, akkor onnantól kezdve mindkét ember felelőssége a gyermek. Viszont, 18-25 évig mindkét felet így kötelességek kötik a férfit is Nincs beleszólása, ennek ellenére .
Persze húzhat gumit ha gyereket nem szeretne. Azonban ő megakarja tartani, amíg a nő nem. Gondoljunk bele. 'keressen más nőt' azonnal persze jön. Az eset fordítottja sosem a 'keressen más férfit', hanem hogy 'még szép hogy hagy tartsa meg a gyerekét'. De a férfi akarná se döntheti el.
Mit gondoltok? Igazságos a koncepció?
(Heves érzelmeket vált ki a téma, de légyszives annyira kultúráltan írjatok hogy ne töröljék a kérdést. Taplónak sem kell lenni ahhoz hogy hatásosan érvelj egyébként.)
"ha nem kell a férfinak a gyerek, lehetővé tesszük a számára, hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha már a terhesség legelején (amikor végre lehet még hajtani az abortuszt) kifejezte, hogy ő nem akar gyereket"
- így lenne tele a világ behülyített, felcsinált és elhagyott 18-20 éves lányokkal, akik vagy mennek abortuszra (ami magában rejti a meddővé válás kockázatát), vagy kihordja és neveli. A társadalom se engedheti meg magának ezt, mert azt eredményezné, hogy rengeteg nő nyomorogva nevelné fel a jövő nemzedékét, a jövő pénzkeresőit, és akárki akármit mond, ezek mind sokkal kisebb eséllyel indulnának neki a jövőnek. A vezetés érdeke se az hogy egy rakás keresőképtelent, vagy munkakerülőt neveljen ki. A gyerek felnevelése a férfi és a nő megosztott feladata (lenne), pont azért hogy egyik se essen ki nagyon, ne szegényedjen el. A szex természetes velejárója a gyerek, ezt felnőtt embereknek fel kell fogniuk, ha nem vigyáztak eléggé, apuka nehogy már szépen kitáncolhasson a felelősség alól, és élhesse a legjobb életét, miközben a gyereke esetleg nyomorog.
A jogi abortusszal nekem az a gondom, hogy mondjuk együtt vagyunk pár éve, elszakad egy gumi, vagy valahogy sikerül a gyerek, de lehet akár direkt is, a pasi pedig simán kijeletheti, hogy mégsem akar gyereket, nem fizet semmit
oldjam meg?
Vagy minden kapcsolatot annak papírozásával kell kezdeni, hogy egy esetleges besikerült gyerekkel mi lesz? Szóval én nőként eldönthetem előre, hogy szexelek-e olyannal, aki jogi abortuszt akarna, vagy ez meglepetés? 18 alatti apánál kié erre a jog? A nagyszülőké?
Ne értsetek félre, nem tartom jónak, hogy egy férfinak egy szakadt gumiból életre szóló kötelessége lehet, de azt sem tartom helyes iránynak, hogy ebben az esetben egyedül hagyhatja a nőt a bajban. Az idióta szabályozgatások helyett inkább kéne végre a férfiaknak is fogamzásgátló tabi, ami technológiailag megoldott, csak többször elbukott a gyógyszerteszteken mellékhatások miatt, ami nem durvább, mint a női tabié, csak amíg a női tabi kockázatait egy terhesség kockázatához mérik, addig a férfi tabit kockázatait ugye a semmihez mérik. Talán ezt kéne szabályozgatni a jogi abortusz helyett, hogy a férfiaknak is legyen a kezében egy olyan módszer, amit kontrollálni tudnak.
# 1
IDÉZLEK: "A mostani szabályozásban az anya önrendelkezéshez való joga áll szemben a magzat élethez való jogával. Mindkettő alkotmányos alapvető jog, amit nem lehet korlátozni."
Ez tévés.
Pontosan hogy lehet ezeket a jogokat korlátozni, pont ezt teszi a törvény.
1.) A törvény korlátozza az nő önrendelkezési jogát, mert alapesetben (egészséges nő egészséges terhessége) csak a 12. hétig engedélyezi az abortuszt, viszont a 12. héttől alapesetben abortusztilalom lép életbe, sőt az abortusz innentől köztörvényes bűncselekménynek minősül.
2.) A törvény alapesetben a 12. hétig korlátozza a magzat élethez való jogát, sőt komoly egészségügyi indokkal a magzat a 12. hét után is abortálható.
3.) Azaz a törvény alapján mind a nő önrendelkezési joga, mind a magzat élethez való joga korlátozás alá esik és feltételekhez kötött.
4.) Azaz sem a nő önrendelkezési joga, sem a magzat élethez való joga nem abszolút.
5.) Továbbá a törvény egyértelműen a magzat élethez való joga felé billen el, mert a nőnek alapesetben csak a terhesség első egyharmadában előzi meg az önrendelkezési joga a magzat élethez való jogát, még a magzat élethez való joga a terhesség időtartamának kétharmadában megelőzi a nő önrendelkezési jogát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!