Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy működik Magyarországon a...

Hogy működik Magyarországon a terhes gondozás állami ellátásban?

Figyelt kérdés
Első gyerekemet Ausztriában szültem és magánorvoshoz jártam. Így nem vagyok képbe, hogy hova is kéne menni, hol kell időpontot kérni, védőnő stb... Sopronban élek.
szept. 15. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

1. Nőgyógyász

2. Ultrahanggal igazolt terhességgel védőnő.

Illetve, ha alacsony kockázatra sorolt a nőgyógyász, akkor háziorvos, ha magasra, akkor nőgyógyász gondozhat majd.

szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rákeresel, hogy nőgyógyászat Sopron, ki fogja dobni a telefonszámot, felhívod. Rákeresel, hogy védőnői körzetek Sopron, ki fogja dobni, lakhelyed szerintit kiválasztod és felhívod miután meg van a nőgyógyásztól a papír az élő terhességről.


Facebook rá bírod, hogy Sopronban szülök/a Soproni kórház nevét és tuti lesz egy Facebook csoport is. Ott lehet tájékozódni, hogy ott pontosan mi hogy megy, mert településenként eltérő hogy pl. külön szonográfushoz kell menni 12. heti UH-ra vagy a nőgyógyászoknak van rá jogosultsága, vagy hogy a laborban elfogadják beutalónak a kiskönyvet vagy sem, a laborba kell kismamáknak időpontot kérni vagy sem stb...

szept. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nőgyógyászhoz kell először elmenni, aztán vagy ő vagy az asszisztense mondja, mit kell csinálni. Településenként (orvosonként) lehetnek eltérések, de én 7/8 hetesen mentem a szakrendelésre, UH, rá két hétre megint, akkor adtak beutalókat vérvételre stb (van, ahol a kiskönyv a beutaló is), mondták, hogy ki a védőnőnk, akit fel kell keresnem, ő adott kiskönyvet. Mindig, mindenki mondta, hogy mikorra kell visszamennem és még hova menjek, de a kiskönyv is segít. Egyedül a háziorvossal volt egy kis kavar, mert régen a kismamáknál volt kötelező EKG, most már nincs, a nőgyógyász mondta, hogy ez már nincs, nem adhat beutalót, a háziorvos meg kötötte az ebet a karóhoz, hogy akkor menjek csak hozzá, amikor ez már megvan.
szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Nekem tavaly még kellett mennem a házi orvoshoz EKG-ra... Szerintem ez is mindenhol más.
szept. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem idén is kellett mennem ekg ra. De mivel háziorvos csinálja nem kellett beutaló.
szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem májusban adott a háziorvos ekg-ra beutalót, meg is csinálták, de mondták, hogy igazából már nem adhatott volna, csak szakorvos...

Az eredeti kérdésre a választ már leírták előttem 🙂

szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4: Nekem is végül a háziorvos csinálta meg, de előtte pattogott, hogy miért nem voltam, miért nem küldött el a nőgyógyász EKG-ra. Igazából már az előző terhességemnél is morgott, de akkor még ki tudtam engesztelni egy egy éven belülivel (az első terhességemnél még küldött ugyanaz a nőgyógyász EKG-ra, annak vetélés lett a vége, ezért volt 1 éven belüli). A második terhességemnél (már a covid alatt) kérdeztem a nődokit, hogy oda nem kell-e mennem, ő mondta, hogy változott a protokoll. 3-as voltam
szept. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!