Szerintetek ez mennyire durva? Találkoztatok már hasonló kéréssel vagy szituációval? Részletesen alább

Figyelt kérdés

36 éves férfi vagyok, régóta szeretnénk gyereket, sajnos nemrégen derült ki, hogy egy korábbi betegség miatt meddő vagyok, nem nagyon van spermaképzésem.

Voltunk meddőségi klinikán, ahol tájékoztattak minket a spermadonáció lehetőségéről is. Otthon kitárgyaltuk a dolgokat a feleségemmel, és ekkor jött a döbbenet.

Azt mondta, hogy kérjünk spermát valamelyik férfirokonomtól. Én teljesen kiakadtam, hogy hogyhogy az unokatesóm vagy a nagybátyám vagy valamelyik rokonom gyerekét akarja kihordani. Erre meg ő akadt ki, hogy ő meg nem akar egy tök ismeretlen embertől teherbe esni, és egy akárkinek a gyerekét kihordani. Azt mondta, hogy engem ismer, szeret, és hogy legalább részben, a rokonaim révén legyek benne a gyerekben, mégiscsak azok rokon gének.

Nem nagyon tudom, hogy mit csináljak, de továbbra sem tudom elképzelni, ahogy valamelyik rokonomhoz odamegyek, aztán spermaadományra kérem, hogy aztán meg a családi összejöveteleken kérdezgesse, hogy hogy van a srácom? ettől kiráz a hideg.

mit gondoltok erről?



2016. aug. 26. 14:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm a biztatást.

Mi nem érezzük úgy, hogy semjén vagy orbán vagy akárki pisztolyt tart a fejünkhöz, hogy kell a gyerek a nemzet fennmaradásához, hanem mindketten nagy családban nőttünk fel és természetesnek gondoltuk már kapcsolatunk elejétől, hogy nekünk is több gyerekünk lesz, mert számunkra ez a természetes, ez a jó. sajnos a betegségem közbeszólt a nagy tervezgetésbe...


jelenleg még nagyon friss a sokk, és mindenben reménykedünk, pl lombikban, ICSIben is esetleg.

2016. aug. 29. 13:00
 12/14 anonim ***** válasza:
Nőként ebbe én sem mennék bele. Ha a szeretett férfitól nem lehet gyerekem inkább elfogadnám a helyzetet. Te amúgy mennyire akarsz ilyen körülmények között "apa" lenni? Vagy csak a feleséged miatt mennél bele a dologba?
2016. aug. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Èn idegen embertől vállalnék, számomra is furcsa volt mindig is, hogy csak rokon adományozhat petesejtet is. Nem nagyon tudnám kezelni a helyzetet, hogy a férjemnek a nővéremtől van gyereke.

Vagy pedig marad az örökbefogadás - nálunk sem a társadalmi nyomás miatt, szimplán azért, mert számunkra is elképzelhetetlen az élet 2-3 gyerek nélkül.

De ha ennyire friss ez a dolog, könnyen lehet, hogy lombikkal lehet közös gyereketek.

2016. aug. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az en paromnak is nagyon keves spermiuva volt, azt mondtak csak lombikkal lehet babank, de meg lehet azzal se.


Elkezdett szedni antioxidansokat, ami javitja a sperma minoseget es kepzeset. Nagyon egeszsegesen etkezik, se cigi, se alkohol, semmi finomitott elelmiszer, rengeteg zoldseg, heti par alaklommal hus/hal, keves tejtermek es rengeteg viz.

Tobbet jar edzeni is, mert eleg stresszes a munkaja (rendor). 6 honap alatt rengeteg javult a spermaminosege, meg az orovosok is csodalkoznak rajta.


Elso eredmenye 100 ezer lassan mozgo volt, 6 honap utann 39 millio gyorsan mozgo.


Az antioxidans vitamin neve:

andro mas premium


Barcelonaban lakunk,de gondolom otthon is van valami hasonlo. Persze ez csak akkor ha van legalabb egy keves spermatermelesed.


Ha nincs, akkor en idegentol kernem a spermat. Tudni lehet milyen a haja, szeme, alkata. Olyan tudtok kerni aki a legjobban hasonlit rad.


Remelem tudtam segiteni.


Maduixa.

2016. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!