Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Veseproblémák mellet mennyi...

Veseproblémák mellet mennyi az esély?

Figyelt kérdés
sziasztok vese beteg vagyok így születem ..sajnos..szeretnék kis babát..kaptam 2 éve fogamzásgátló inekciot ami elég rendesen össze zavarta a ciklusomat volt hogy egy hónapban 2 x jött meg volt olyan hogy 30 napos ciklusom volt de most beállt (szerintem) 24 napra jönn meg már 10 hónapja voltam orvosnál aki irt fel clostolbegyitet de nem jött össze a baba...bele törödtem abba hogy nekem nem is lehet már gyerekem( mindent megprobáltunk már ) rendesen fáj ha megláttok egy terhes nött vagy egy kismamát.:( ráadásul a környezetembe mindenki terhes meg szül vagy kis babája van..és nagyon szar érzés mintha a szívemböl kitépnének egy darabot mindig amikor megláttom öket...igazábol lehet hogy a párommal van a gond mert krón beteg és szteroidot kelet szednie...mit gondoltok lehet hogy ez játszik közbe ?:! azt mondta hogy ö nem fog elmenni orvoshoz mert tuti hogy én vagyok a hibás hogy nem esek teherbe vagy a vese betegségem az oka ? ami már több mint 10 éve tünet mentes?..
2014. okt. 13. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

figy, nekem semmi diagnosztizált bajom nincs, de 2 évig jártam orvosrólorvosra, mert nem jött a baba és mindnek a vége a meddőségi volt. A párom azt kizárta, hogy oda elmenjen. Én is nagyon rosszul érzetem magam, semmivel nem kezeltek, mert a meddőségibe nem mentem el. Aztán csak sikerült.

Nem szabad feladni! A szteroid nem hiszem, hogy számít amúgy.

2014. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
meddig probálkoztatok?
2014. okt. 13. 17:07
 3/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A meddőségi kivizsgálás nem áll meg az egyik félnél. A pár mindkét tagját vizsgálják. Nem a párod dönti el hogy melyikőtök miatt nem sikerül a baba, hanem az orvos.

Egyébként akár mindkettőtöknél lehetnek problémák, sajnos nem zárja ki egyik baj a másikat.

A vesedokid (nem tudom, mi a szakszerű megnevezése) mit mond a babavállalásról?

Ha ő áldását adta, akkor keress meg egy endokrinológust (hormondoki), azután pedig egy jó nőgyógyászt, aki nem helyből clostival töm kivizsgálás nélkül. Ő el fogja küldeni a párodat andrológiára. Ha nem hajlandó elmenni, akkor nem is szeretne igazán babát.

És bocs, hogy ilyet írok, de komolyan elgondolkodnék azon, hogy olyan embernek szüljek-e gyermeket, aki kapásból engem hibáztat. De még azon is, hogy egyáltalán vele maradjak-e. Még egyszer elnézést kérek.

2014. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmi gond ..van igazság alapja..és ne hid hogy te vagy az egyedüli aki ezt mondja nekem ...kösszi a válaszodat mégegyszer :)
2014. okt. 13. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Mi összesen kb. 3 évet próbálkoztunk, fél év után mentem dokihoz, ő meg elvégzett pár vizsgálatot, labort és visszarendelt 6 hünap múlva megint és akkor indult több szálon is a kivizsgálás. Még MR-en is voltam már (igaz, mással összekapcsolva), de semmi. Nekem is azt mondta a párom, hogy velem van a baj, ha van, engem vizsgáljanak (rendszertelen ciklus max.) de már annyit sírtam, hogy már belement volna 2 év után a meddőségibe is, annyir amár nem tiltakozott a vége felé, de magától összejött a fiunk. Az endokrinológus lerendezte annyival, hogy most jött el az ideje és ennyi. Nem is megyek vissza hozzá többet.


A másik része pedig, hogy hiába mondta a párom, hogy nem akarja kényszeresen, meg mondták barátaim, hogy lehet nem vele kellene, ha nem képes a vizsgálatokra sem - senki másnak nem szültem volna és most is úgy érzem, hogy ehhez jó, hogy ragaszkodtam. Valahogy rá kell venned a vizsgálatokra.

2014. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azt is hallotam hogy minél jobban akarom anál jobban nem jönn a baba meg azt is hogy a baba akkor jön amikor ö jonnak látja..meg állitolag a sok sztessz se joo.
2014. okt. 13. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet benne valami, de jó lenne kizárni mindent, ha már régóta próbálkoztok. Úgy tudom, a ffi oldalt nagyon gyorsan letudják és utána lehet olyan vizsgálatokat végezni a nőn csak, szóval ha veled lenne baj, akkor előbb őt ki kell zárni és akkor fognak kivizsgálni téged a meddőségin. Hátha ez elég indok lenne neki is, de a ffiaknak ez nagyon kényes még témának is :/
2014. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Èn is vesebeteg vagyokvagyis voltam màra csak vesegyengesègem maradt. Urològusom szerint a teherbeesèst nem befolyásolja vese betegsège.

Fèrjem 2 èv probàlkozas utàn elment orvshoz ùgy hogy èn nem is tudtam röla, csak màr az eredmènyrõl, hogy minden rendben.

Èn is elmentem kiderült a bal petefèszkem nem működik a jobb sem tökèletes, az orvos hormonkezelèst javasolt , azt mondta minimum 3 èvez

Ez mind auguyztusban volt,idõpontot èn október vègère kèrtem mert augban volt az esküvőnk , szeptemberben nàszút.

Ùgymond megnyugottam, hogy megvan a baj, nem kell aggódnom, kapok kezelèst stb....

Mikor visszamenetem , mondta az orvos hogy mieløtt beadja a szurit nèzzünk be azert,hàt keze laba volt a picurnak....nàszutas meglepi :-)

Azt hittem a leàlt petefèszkem miatt nincs havim, mert màr elõtte se nagyon volt....

Tehàt amit leszürtem, nem szabad ràgörcsölni, jön mikor akar, de a kivizsgàlas kell a nyugalomhoz, ès a nyaralàs...

2014. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!