Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 23. napi progreszteron érték...

23. napi progreszteron érték 0,8 ng/ml. 32 naposak a ciklusaim általában. Így mit tudnak tenni meddőségiben, ha nincs peteérésem?

Figyelt kérdés
tegnapelőtt 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló érték volt, mint neked, 1.4 progeszteron. Tudnak rajta segíteni a meddőségiben igen, mesterségesen.


Önmagában viszont a progeszteron nem adat, a meddőségiben teljesen kivizsgálás szükséges, mielőtt jönne bármi beavatkozás, azok is megvoltak már neked? Férjednek?


Feleségnek: pajzsmirigy vérvétel (TSH, T4, T3, ATPO), hormonvérvétel (LH, FSH, AMH, ösztrogén, tesztoszteron stb.), vitamin (pl. D-vitamin szint), immunológiai panel, véralvadást, kenetvétel és tenyésztés, hüvelyi ultrahang, majd mammográfia, később valószínűleg átjárhatósági. Egyénileg további vizsgálatok is lehetségesek, pl. pajzsmirigy ultrahang, cikluskövetés stb., vannak bőven opciók.

Férjnek elsőként spermiumvizsgálat (pl. DNS fragmentáció), andrológiai vizsgálat, vérvétel.


Egyéni, hogy utána mi következik.


Nekem ismeretlen eredetű meddőséget állapítottak meg (úgy hallottam, ez elég gyakori sajnos), és indultak az inszeminációk, nekünk még csak most jön a második inszem. Férjem egészséges szerencsére, minden lelete jó. Az inszemináció után kaptam progeszteront a luteális fázisban, kúp formájában, az fel is vitte 17-re a progeszteront a luteális végére, még mindig nem ideális, de javult rengeteget.

Az inszemináció is eltérhet kicsit egyénenként, hogy pontosan milyen gyógyszereket kapsz, de összefoglalva: érlelik a tüszőket, majd repesztés, majd inszemináció maga, utána kapsz progeszteront.


De, ismétlem, ez egyedi. Ha nektek a leleteitek indokolják, lehet, hogy például nem is lesz egyáltalán inszemináció, hanem rögtön lombik. De ehhez teljes kivizsgálás szükséges a meddőségiben, neked és a férjednek is.

tegnapelőtt 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ. A páromnak jók a leletei, nekem 3. és 21. napi vérvétel volt eddig. Pcos, ir, pajzsmirigy alulműködés, és Hashimoto problémák vannak, és sajnos túlsúlyos is vagyok (már leadtam 30 kg-ot, de még mindig fogynom kell). Kicsit elkeseredtem ma, hogy ennyire alacsony a progreszteron, már az is megfordult a fejemben, hogy a sok eü gond és túlsúly miatt szóba se fognak állni velem (36 éves vagyok).
tegnapelőtt 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!