Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A legtermékenyebb nyák mikor...

A legtermékenyebb nyák mikor van az ovuhoz képest?

Figyelt kérdés
Azoknak szól a kérdés akik ellenőrzik ezeket. Aznap van a legnyúlósabb vagy előtte 1 esetleg 2 nappal? A nem várt időpontját próbálom kikövetkeztetni. 12 napja volt a legtermékenyebb nyák aznap voltunk is együtt. Ma délben predictor early negatív. Nem tudom reméljek e még.
tegnapelőtt 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem előtte 1-2 nappal volt, de szerintem ez egyénenként változik.
tegnapelőtt 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elötte majdnem 1 héttel.

Barátnőmnek utána nap

tegnapelőtt 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ó.. hát akkor nem kerültem közelebb ahhoz hogy koràn volt e a teszt.
tegnapelőtt 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ovu napján vagy 1 nappal előtte.
tegnapelőtt 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyénenként változik. Valakinek ovuláció előtt 1 nappal. Valakinek 2 nappal, másnak 3 nappal, akár 6-7 nappal.


Sőt, ovuláció után 1 nappal is lehet még, annak hormonális oka van.


Ezért van az, hogy önmagában a nyákra "nem adunk". Mellette pár hónapig meg kell mást is figyelni, "kettős ellenőrzéssel", például hőmérőzést.


Utána már tudni fogod magadról, hogy Nálad hány nap az ovulációhoz viszonyítva. De hónapok kitapasztalni, kezdd el mielőbb :)


Hőmérőzni így kell, ha eddig esetleg még nem próbáltad:

Minden reggel kell mérni, rögtön ébredés után, még ágyban fekve.

Minimum 3 óra alvás után.

Közel azonos időpontban.

Szájban vagy hüvelyben (végig ugyanott, adott ciklus közben nem váltogatva, vagy végig szájban vagy végig hüvelyben).

Digitális hőmerővel, ami 2 tizedesjegyig mér. Pár ezer Ft-ért találsz a neten.

A mért értéket beírod egy alkalmazásba, pl. Fertility Friend.


Ha valamiért később kelsz/ébredsz, akár fél órával is, akkor a hőmérsékleti értéket korrigálni kell, van rá neten is kalkulátor. Például mindig reggel 6-kor mérsz értéket, de hétvégén 7-kor kelsz. Beírod a netes kalkulátorba, vagy magadnak is ki tudod kalkulálni, minden egyes fél óra, amivel később kelsz, azután le kell vonni 0.05 fokot.


Például kivételesen 7-kor kelsz, mérsz 36.75 fokot. Átkalkulálva a szokásos reggel 6-os kelésre a helyes érték 36.65 fok (levontál kétszer fél órát).

tegnapelőtt 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös. Következő ciklusban ha megjön ezt is megpróbálom meg lehet veszek LH tesztet is és akkor kitapasztalok mindent.
tegnapelőtt 21:02
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt, ovuláció után 1 nappal is lehet még, annak hormonális oka van."


Nekem például akkor volt ilyen, mikor legutóbb terhes lettem. Lehet, hogy az előző babánál is így volt, csak akkor nem figyeltem az ovuláció pontos napját, de érdekes tapasztalás volt :)

tegnapelőtt 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!