Hogyan megy mostanában a meddőségi kezelés, hogy kell elkezdeni? Kell-e valamilyen "beutaló"? Melyik intézetet, orvost ajánljátok? Vannak-e olyan vizsgálatok, amiket ugyan nem muszáj, de időt spórolok, ha megcsináljuk?

Figyelt kérdés
Tavaly kb fél év alatt teherbe estem, de vetélés lett a vége. Mostmár eltelt egy év és semmi, pedig az időzítés mindig jó. Készült hormonpanel, amit én csináltattam, az orvos csak hümmögött rá, hogy minden határérték (de a progi-ösztrogén arányom nem 1:100hoz csak olyan 1:70hez, de erre sem mondott semmit). Szerinte még felesleges aggódnom, csináljunk egy UH-s cikluskövetést.... de én nem akarok ezért sok tízezer ft-ot kifizetni, tudván, hogy jókor vagyunk együtt, van ovu, előtte a tüsző, azután a sárgatest...többször látszottak már UH-n. Szóval szeretnék mostmár valami konkrétumot. Mi kell ahhoz, hogy meddőségi kp-ba mehessek államilag finanszírozott alapon? Eddig a Róbert Károly telephelyet néztem, Dr. Krizsa Ferencet vagy Dr. Nyéki Boldizsárt. Szóval, kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel az egésszel kapcsolatban?

okt. 14. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem kell, csak telefonálsz és kérsz időpontot.


Róbertet nem ismerem.


Ha eldöntöttétek, hogy ígyis-úgyis meddőségi központ akkor nem érdemes szerintem semmit előre csináltatni, mert ott megcsinálják ingyen. Talán a petevezeték-átjáhatósági, de az meg ha véletlenül rögtön lombik valami miatt akkor nem is kell (és a legfájdalmasabb vizsgálat az egész procedúra alatt). Meg talán endometriózis után érdemes kutatni (főleg ha van tünet is), meddő nők 50%-nál ez (is) a probléma.

okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahova akarsz menni, oda érdemes a Facebook csoportjába belépni.ott sok mindent megtudhatsz.
okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem kell, kérsz egy időpontot, elmondod hogy több mint egy éve próbálkoztok, illetve a vetélést is és annyi. Elsőre kapni fogsz beutalókat vérvételre meg a férjed is, és elmondják milyen vizsgálatokat csináltass meg a következő időpontig. Asszem pl az atjarhatosagi amire azt mondták sokat kell rá várni tb alapon és a spermavizsgálat, szóval érdemes ide is időben intézni az időpontot. De természetesen a vizsgálatok közül amelyiket akarod megcsinaltathatod magánban is (akár ugyanannál a dokinál), de már ha a laborokat tb alapon csináltatod rengeteget spórolsz.
okt. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja még annyi, hogy úgyis az első konzultáción elmondják mi kell, meg csinálnak egy hüvelyi uh-t meg volt valami baci tenyésztés is. Az egy éven belüli leleteket kell vinni, de szerintem úgy is kérnek új vizsgálatokat. A verveteli beutalojuk egyébként meghatározott synlab laborokba szól.
okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Aviva tornát próbáltad? Illetve nekem a méhpempő kúrát javasolták 10-12 g/nap reggel a nyelv alá, ha egy hónapig nem jön össze akkor emelni és ezt egészen 3 hónapon keresztül.
okt. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a kaposvári meddőségit jó szívvel ajánlom ha elérhető közelségben laksz.

Letelt nálatok az egy év, én nem húznám az időt az otthoni vagy sikerül vagy nem megoldásokkal( gondolok itt a méhpempőre meg a hasonlókra)

Kérdezz utána ismerősöktől, neten, melyik intézménynek milyen a híre, és oda kérj időpontot. Én először a legközelebbibe jártam, a pécsibe és nem voltam elragadtatva tőlük. Egy ismerős ajánlotta a kaposvárit. Ég és föld a különbség. Nem mindegy, hogy bánnak veled emberként ebben az amúgy is érzékeny, nehéz időkben.

Sokára van időpont de ha bekerülsz , felgyorsulnak az események. Mi tavaly júniusban voltunk az első konzultáción. Pont akkor jött meg így elintézték a 3. napi vérvételt, az általános labort nekem és a férjemnek. A 21. napi vérvételkor volt inzulinrezisztencia vizsgálat, sperma vizsgálat és nálam rákszűrés meg egyéb szűrések. Utána elmentem a következő ciklusban magán úton petevezeték átjárhatóságira és augusztus elejèn már meg volt az első inszem. Utána szeptember, november és január eleje. Sajnos egyik sem sikerült. Majd februárban kezdtük az első lombikot, március elején leszívás, beültetés. Nem sokára szülök. Tehát ha azt nézem akkor kb 8 hónap alatt sikerült.

Az a lényeg, hogy egy jó orvost és intézetet sikerüljön találni. Ahova ha bekerülsz akkor menjen gyorsan és figyeljenek oda rád. Mert szerintem sokszor lelkileg megterhelőbb mint fizikailag. Van akinek fizikailag is. Nem mindegy hogy beszélnek veled. Kivizsgálnak e rendesen.

Az meg hogy valami eredmény határérték az nem jó.

Kitartást kívánok és kérj minél előbb időpontot.

okt. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!